۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84283488
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ روستای روانسر تنش آبی دارد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر گفت: با توجه به کمبود بارش ها در حال حاضر ۲۳ روستای این شهرستان با تنش آبی مواجه است.

به گزارش ایرنا؛ غفار صالحی روز یکشنبه در بازدید از روستای قلعه گاه شهرستان روانسر و بررسی مشکلات کم آبی این روستا، افزود: براساس بررسی های صورت گرفته چشمه های تامین آب روستاهای این شهرستان با افت شدید مواجه شده و میزان آبدهی آنها ۵۰ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: چشمه روستای قلعه گاه بخش شاهو خشک شده و آبرسانی سیار به ۶۳ خانوار این روستا آغاز شده و با ورود به فصل گرما ، تعداد روستاهای دارای تنش آبی در شهرستان افزایش خواهد یافت.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان روانسر ادامه داد: با توجه به کاهش نزولات جوی و نبود ذخیره برف در ارتفاعات ، سطح ایستابی چاه های تامین آب شرب شهرستان نیز کاهش پیدا کرده است.

صالحی اضافه کرد: از مردم درخواست داریم تا روند مدیریت مصرف آب را در روزهای پیش رو جدی گرفته و در مصرف آب صرفه جویی کنند.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: هم مردم و هم مسوولان باید کم آبی را جدی بگیریم و الگوی مصرف باید براساس میزان آبی که وجود دارد تنظیم شود.

سعدی مصطفی زاده افزود: مدیریت مصرف و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب راهکار مقابله با بحران کم‌آبی است.

هواشناسی روانسر نیز اعلام کرده است : میزان بارش این شهرستان از مهرماه سال ۹۹ تا امروز ( سال زراعی جاری) ۳۲۹ میلیمتر بوده که نسبت به نرمال حدود ۲۵ درصد کاهش نشان می دهد.

شهرستان روانسر ۱۶ هزار و ۴۰۰ مشترک آب دارد که  ۶ هزار و ۲۵۱ مشترک آن روستایی است.

ایت شهرستان با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =