۸۰ بیمار مبتلا به اوتیسم در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۸۰ بیمار مرد و زن مبتلا به اوتیسم با رده های سنی مختلف در این استان شناسایی شده است. 

محسن مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰ نفر از این تعداد بیمار مبتلا به اوتیسم کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بهزیستی استان هستند. 

وی افزود: یک مرکز در شهر یاسوج و ۲ مرکز در شهر گچساران کار خدمات رسانی به بیماران اوتیسم کهگیلویه و بویراحمد را انجام می ‌دهند. 

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ایجاد و راه اندازی یک مرکز دیگر برای خدمات رسانی به بیماران اوتیسم این استان ضروری است. 

مرادی عنوان کرد: بر همین اساس ایجاد و راه اندازی یک مرکز در شهر دهدشت برای خدمات رسانی به بیماران اوتیسم کهگیلویه و بویراحمد در حال پیگیری است. 

وی ابراز داشت: گفتار درمانی، مشاوره، روان درمانی و برگزاری کلاس‌ های آموزشی و سرگرمی از جمله خدماتی است که به بیماران اوتیسم کهگیلویه و بویراحمد ارائه می ‌شود. 

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به ازای هر بیمار اوتیسم این استان ماهانه هشت میلیون ریال یارانه به مراکز درمان آنان پرداخت می ‌شود. 

مرادی اظهار داشت: بیماری اوتیسم در سه سال اول زندگی کودک به طور کامل قابل تشخیص است. 

وی افزود: این مدت زمان یک دوره طلایی بوده و چنانچه در آن مربیان و والدین این عارضه عصبی را شناسایی و درمان کنند کودک نیز می تواند مهارت ‌های زیادی را فرا گیرد. 

مرادی بیان کرد: بیماری اوتیسم یک عارضه عصبی رشدی پیچیده است که شامل اختلال در تعاملات اجتماعی، مهارت‌ های زبانی و مهارت ‌های ارتباطی می‌ شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =