بار مراجعه به مراکز منتخب بهداشتی اهواز همچنان بالا است

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: بار مراجعه به مراکز منتخب بهداشتی در سطح شهر اهواز همچنان بالا بوده و مردم باید این موضوع را جدی بگیرند.

دکتر مهران احمدی بلوطکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگر چه وضعیت شهرستان اهواز از حالت قرمز خارج و به نارنجی تبدیل شد اما وضعیت شکننده است و باید مراقب بود.

وی افزود: رنگ بندی شهرها طبق دستورالعمل وزارت بهداشت بر اساس تخت های بیمارستانی و آما بستری های هر شهرستان انجام می شود با این وجود هر لحظه امکان دارد آمار بستری ها افزایش پیدا کند. 

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و نمونه گیری همچنان بالاست و از این بابت نگران هستیم. نتیجه رفتارهای مردم در ۲ هفته تعطیلات، در روزهای آینده مشخص می شود. اگر در ۲ هفته پیش رو بار مراجعات سیر نزولی داشته باشد این موضوع نشان می دهد که مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند.

وی با بیان اینکه روزانه ۶۰۰ تست پی سی آر و بین چهار تا پنج هزار تست رپید در منطقه غرب اهواز انجام می شود گفت: همین تعداد تست نیز در منطقه شرق اهواز انجام می شود که آمار بسیار بالایی است.

احمدی بلوطکی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، آخرین مرحله واکسیناسیون مختص پاکبانان بود که ۶۰۰ پاکبان اهوازی در این مرحله واکسینه شدند.

وی ادامه داد: همچنین حدود ۳۰۰ نیرو بهداشت غرب اهواز که به طور مستقیم با بیماران کرونایی سر کار دارند تاکنون واکسینه شده و مابقی نفرات در مراحل بعد واکسن دریافت می کنند.

در حال حاضر پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۳ شهرستان نارنجی هستند.

هشت شهر اهواز، دزفول، شادگان، آبادان، هویزه، شوشتر، ماهشهر و کارون در تاریخ ۲۴ بهمن ماه سال گذشته به حالت قرمز درآمدند و بعد از ۵۰ روز از این وضعیت خارج شدند.

ورود و خروج به شهرستان های قرمز و تردد خودرویی از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =