۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 84283458
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا جان ۶۷ ایوانی را گرفته است

ایلام - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان گفت: ۶۷ نفر از فوتی های ناشی از کرونا در این استان از ابتدای شیوع تاکنون مربوط به این شهرستان است.

به گزارش ایرنا، فرشته دانش نژاد روز یکشنبه در نشست ستاد کرونا شهرستان ایوان اظهار داشت: هم اکنون تعداد بستری های کرونا در ایوان ۲۲ نفر است و چهار نفر از مبتلایان بستری کودک هستند که نگران کننده و زنگ خطری برای این شهرستان است.

وی افزود: تعداد مبتلایان کرونا در شهرستان را ۲ هزار و ۹۴۵ نفر است و هفت مورد از بستری های جدید مربوط به ایوان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان تصریح کرد: با وجود تلاش های شبانه روزی ستاد کرونا شهرستان اما ایوان در وضعیت نارنجی قرار گرفت و یکی از دلایل افزایش ابتلا و ورود مسافران نوروزی از دیگر شهرستان ها بخصوص بندرعباس است.

دانش نژاد گفت: میانگین سنی مبتلایان کرونا در این شهرستان بین ۳۰ تا۵۰ سال و کودکان نیز به این آمار افزوده شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار مبتلایان مربوط به شهر ایوان است، افزود: بیشترین مبتلایان در این شهرستان را زنان تشکیل می‌دهند و ۲۰ درصد مبتلایان از سایر شهرستان ها هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان یادآور شد: با توجه به تغییر رنگ بندی شهرستان از زرد به نارنجی بسیاری از صنوف مانند تالارها، باشگاه های ورزشی و آرایشگاه های زنانه ‌تعطیل شدند.

فرماندار ایوان نیز در این نشست گفت: مدیران دانشگاه علوم پزشکی ایلام نسبت به تهیه سی تی اسکن بیمارستان امام رضا(ع) همکاری کنند.

امیدعلی سبزی اظهار داشت: با وجود فعالیت های چشمگیر سال گذشته ستاد کرونا شهرستان و ابتدای امسال اما تردد مسافران سبب تغییر وضعیت زرد به نارنجی شد.

وی افزود: بسیاری از فعالیت های اصناف برابر دستورالعمل ستاد مدیریت کرونا تعطیل می شود و در این راستا اصناف و ادارات نیز باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله نصب تهویه و اپلیکیشن ماسک اقدام کنند.

فرماندار ایوان یادآور شد: بلوک بندی شهرستان و نظارت مدیران ادارات به عنوان ناظر و بازرس در مرحله جدید طرح  شهید سردار سلیمانی باید با جدیت دنبال شود.

سبزی با بیان اینکه تبلیغات محیطی توسط شهرداری ها و شورای اسلامی شهر و ادارات انجام شود، گفت: رسانه ها در خصوص کرونا همچنان با تولید محتوا مسوولان را همراهی کنند.

فرماندار ایوان تصریح کرد: مدیران این شهرستان از اماکن شلوغ، بانک ها، داروخانه‌ها و مراکز فروش مواد غذایی بازدید و اقدامات انجام شده را مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به ستاد مدیریت کرونا شهرستان اطلاع دهند.

ایوان با جمعیت ۵۵ هزار نفر در  ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =