وضعیت کرونایی شهرستان بابل در آستانه قرمز شدن است

ساری - ایرنا - فرماندار بابل نارنجی بودن وضعیت کرونایی شهرستان بابل را ناپایدار توصیف کرد و گفت: شرایط شیوع ویروس کرونا این شهرستان در حال ورورد به رنگ‌بندی قرمز است.

قربانعلی ولیزاده بورا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بابل بستری شدند و آمار بستری به ۱۷۲ نفر رسیده است.

وی روند بستری بیماران کرونایی را بر مدار افزایشی توصیف و به رشد ۲ برابری تعداد بستری های اشاره کرد و گفت: با آمار بستری امروز بیماران، وضعیت کرونایی بابل نارنجی و به مدار قرمز نزدیک شده است.

فرماندار شهرستان بابل اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در بابل جان خود را از دست داده اند و ۳۴ بیمار با حال نامساعد در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

ولیزاده ادامه داد: براساس پایش و ارزیابی میدانی میزان دورهمی خانوادگی در سطح شهرستان بابل دو برابر زمستان گذشته شده است و با بی توجهی به پروتکل های بهداشتی مواجه شدیم که منجر به بازگشت بابل به رنگبندی نارنجی و نزدیکی به وضعیت قرمز شده است .

وی اظهار داشت: انتظار می رود که مراکز خرید و بازار به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا بار دیگر مجبور به تعطیلی بازار نباشیم.

فرماندار بابل افزود: با گسترش ویروس جهش یافته قدرت سرایت بیشتری را در همه گیری کرونا شاهد هستیم و مردم باید در استفاده از ماسک در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دقت بیشتری داشته باشند.

بابل به عنوان دروازه ورود ویروس کرونا به مازندران که از اول اسفندماه سال ۹۸ با بستری ۲ بیمار مشکوک به این ویروس در مراکز درمانی با بیماری کووید۱۹ بیماری درگیر شد و تاکنون سه موج سنگین کرونایی را در اسفند ۹۸ با بستری بیش از ۵۰۰ بیمار کرونایی ، در تیرماه سال گذشته در موج دوم این بیماری با بستری روزانه ۳۵۰ نفر و در موج سوم کرونا نیز در دی ماه سال گذشته با بستری روزانه حدود ۲۵۰ نفر رسید که بعد از آن روند کاهشی به خود گرفت.

هم اکنون بابل بعد از تعطیلات عید نوروز ۱۴۰۰ در مسیر موج جدید از همه گیری ویروس کرونا قرار گرفت و تا وضعیت قرمز فاصله ای ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =