دولت از شرکت‌های دانش بنیان حمایت بیشتری کند

یزد - ایرنا - مدیر عامل صندوق پژوهش های اقتصادی استان یزد و استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند ظرفیت هایی برای اشتغال نیروهای تحصیل کرده و نخبه ایجاد کنند؛ حمایت دولت از این شرکت ها و فراهم کردن تسهیلات و مشوق های لازم برای توسعه و رشد آنها را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد محمد سپهر در گفت و گویی افزود: صنایع استان اغلب سنتی است که با نیروهای ساده کارگری پر شده است و این امر موجب مهاجرت نیروهای غیرفنی از سایر استان ها به یزد و در مقابل مهاجرت نیروهای نخبه و تحصیل کرده از یزد به  بیرون از استان شده است.

وی با بیان اینکه بازار تابع عرضه و تقاضا است گفت: حمایت دولت از عرضه خوب است؛ اما برای تقاضا حمایت وجود ندارد و باید بخشی از حمایت های بخش عرضه کاسته و به بخش تقاضا منتقل شود.

وی همچنین ایجاد مشوق ها برای به کارگیری و رونق سرمایه گذار های راکد استان را خواستار شد و گفت: اگر بخواهیم سرمایه گذاری ها را در مسیر پروژه های جدید تعریف کنیم و حرکت دهیم طبیعتا مسیر تولید و ایجاد ظرفیت های اشتغال طولانی می شود؛ اما اگر از طرفیت های موجود استفاد کنیم این مسیر کوتاه خواهند شد و  زودتر نتیجه خواهیم گرفت.

این استاد اقتصاد دانشگاه یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سرمایه های بلا استفاده در استان یزد کم نیست  ادامه داد: باید سرمایه های موجود استان به سمت ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان هدایت شود.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد مشوق ها از جمله تسهیلات بانکی، مالیاتی، بیمه ای و غیره می تواند سرمایه های بلااستفاده را به سرمایه های مولد تبدیل کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha