دمای هوا ۱۳ ایستگاه هواشناسی کردستان زیر صفر ثبت شد

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای هوا ۱۳ ایستگاه هواشناسی استان در شبانه‌‍‌روز گذشته کمتر از صفر بود و در این مدت بابارشانی بیجار با دمای منفی هشت درجه سانتی‌گراد سردترین دمای استان را داشت.

علی پناهی روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اکثر نقاط استان در شبانه‌روز گذشته دمای منفی را تجربه کرد، اظهار داشت: در این مدت حداقل دمای شهرهای بابارشانی بیجار منفی هشت، دهگلان منفی پنج، موچش، کامیاران و دیواندره منفی چهار، قروه منفی سه، سنندج، سقز و مریوان منفی یک، سروآباد و بیجار ۲ و بانه سه درجه سانتی‌گراد بود.

وی اضافه کرد: در این مدت بارش پراکنده در برخی مناطق استان گزارش شد که بیشترین آن در مریوان ۶. میلی متر، یاسوکند و بانه ۲. میلی متر ثبت شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه از امروز تا روز چهارشنبه هوای استان پایدار بوده و به جز وزش باد خفیف در بعدازظهرها پدیده خاصی پیش بینی نمی‌شود افزود: از لحاظ دمایی نیز تا صبح روز دوشنبه هوای سردی را شاهد هستیم اما از بعدازظهر دوشنبه دمای هوا روند افزایشی پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته حداکثر دمای هوای سنندج مرکز استان کردستان ۱۶ درجه سانتی‌گراد ثبت شد و سلین هوارمان با حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلیمتر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =