ایجاد هشت سازمان مردم نهاد جدید در خلخال ضروری است

اردبیل- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خلخال گفت: برای رسیدن به استاندارد استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد به منظور کمک به امور اجتماعی جوانان، ایجاد هشت سمن جدید در این شهرستان ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، سید ناصر میر مرسلی روز یکشنبه در جشنواره حضرت علی اکبر (ع) بیان کرد: در حال حاضر ۱۹ سازمان مردم نهاد (به ازای هر چهار هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت منطقه یک سمن) در کاهش آسیب‌های اجتماعی و دست‌یابی به هدف‌های ستاد ساماندهی امور جوانان خلخال با اداره ورزش و جوانان این شهرستان همکاری دارند.

وی افزود: در صورت اعلام آمادگی گروه‌های مختلف مردمی برای راه‌اندازی این گونه سازمان‌ها، اداره ورزش و جوانان شهرستان خلخال برای صدور مجوز سمن‌های جدید اعلام آمادگی می‌کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال با اشاره به اینکه ۲۵ دستگاه اجرایی عضو ستاد ساماندهی هستند و در هدایت جوانان فعالیت دارند، اضافه کرد: در حال حاضر تسهیل در ازدواج و اشتغال جوانان از اولویت‌های کاری ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان است و برای دست‌یابی به هدف‌های دولت در این زمینه از اندیشه و نوآوری جوانان به صورت بهینه استفاده می‌شود.

فرماندار خلخال نیز در ادامه این آیین گفت: دل بستن سازمان‌های مردم نهاد به کمک‌های مالی دولتی یا انتظار برای انجام بسیاری امور از سوی دولت منطقی نیست، در حالی که هدف از راه‌اندازی سمن‌ها واگذاری بخش مهمی از کارها به دست مردم است.

فریدون بابایی با تاکید بر اینکه تحقق توسعه در گرو خودباوری و خوداتکایی است، افزود: برجسته کردن اخبار منفی موجب شده است تا با وجود داشتن ظرفیت‌های خدادادی بی‌شمار در کنار بهره‌مندی از بزرگترین سرمایه انسانی و وجود جوانان تحصیل کرده در منطقه، برای توسعه شهرستان خلخال همچنان جزو مناطق مهاجرفرصت کشور باقی بماند.

۳۷ جوان برگزیده شهرستان خلخال در ۱۷ عرصه از جمله فعالیت‌های قرآنی و مذهبی، ایثار و شهادت، بهداشت و سلامت، اشتغال و کارآفرینی، کشاورزی و دام‌پروری، فرهنگی و هنری، اجتماعی، علمی، دانشجویی، امدادی، کتابخوانی و توانایی‌های خاص در ادامه این جشنواره با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شدند.

بیش از ۳۰۰ سازمان مردم نهاد دارای مجوز در مرکز و شهرستان‌های مختلف استان اردبیل فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =