افزایش قیمت مصوب مرغ، بهانه‌ای برای کمبود آن نمی‌گذارد

مشهد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با افزایش قیمت مصوب گوشت مرغ به ۲۴۹ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم، دیگر نباید بهانه‌ای برای کمبود این کالا در بازار باشد.

مجید جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ اعمال قیمت جدید مرغ از امروز در استان آغاز شده است و با توجه به اعلام ممنوعیت قطعه‌بندی از سوی ستاد تنظیم بازار، باید با قوت جلو این اقدام گرفته شود و با کشتارگاه های متخلف در این زمینه به شدت برخورد شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کمبود گوشت مرغ در بازار حدود ۲ ماه به طول انجامیده است، اکنون با افزایش قیمت مصوب، دیگر دلیلی برای خروج مرغ از شبکه و مسائل دیگر نباید وجود داشته باشد.

جعفری با بیان اینکه یکی دو روز تا طبیعی تر شدن بازار و بازگشت آن به حالت عادی زمان نیاز است، اظهار کرد: با تشکیل جلسه تنظیم بازار و شیوه نامه های اعلامی احتمالا بازار به زودی خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان گفت: در هفته جاری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ آماده کشتار داریم که حتی در صورت در نظر گرفتن درصدی از تلفات و با احتساب هر مرغ میانگین ۲ کیلوگرم، مجموعا چهار هزار تن گوشت مرغ باید این هفته در استان تولید شود.

وی ادامه داد: بنابراین روزانه حداقل ۵۵۰ تن گوشت مرغ کشتار و وارد بازار می‌شود که با توجه به اینکه میزان مصرف بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ تن در روز است و قطعا نباید مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

جعفری با بیان اینکه با توجه به نبود مشکل در حوزه تامین و کشتار به هیچ وجه نباید کمبودی در بازار گوشت مرغ دیده شود، اظهار کرد: در هفته های گذشته اتفاقات تلخی در حوزه بازار و توزیع مرغ رقم خورد که دیگر با افزایش قیمت مصوب آن باید برطرف شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون در اکثر شهرستان های استان گوشت مرغ به وفور وجود دارد، زیرا عمده مرغ مورد نیاز استان در شهرستان ها تولید شده و حتی مرغ مورد نیاز مشهد نیز از شهرستانها تامین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ در حالی که کار تولید مرغ در شهرستانها به صورت کامل انجام می شود اما ارسال آن به مشهد با برخی مسائل مواجه است و این امر مشهد را با کمبود گوشت مرغ مواجه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =