باقری: پرواز اختصاصی تدبیری برای سلامت اعضا تیم ملی وزنه‌برداری بود

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با اختصاص پرواز اختصاصی برای اعزام تیم ملی وزنه‌برداری به ازبکستان، آنان را از مخاطرات کرونایی فرودگاه‌ها دور کرد.

«داود باقری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اعزام تیم ملی وزنه‌برداری ایران به مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: این اعزام متفاوت از دوره‌های قبل است و این به خاطر شیوع و فراگیری ویروس کرونا در ایران و جهان است. بعد از کسب مجوز تمرینات گروهی نهایت تلاش را به کار گرفتیم تا تمرینات ملی‌پوشان با بهترین شکل ممکن انجام شود و در این تمرینات تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گرفت. در تمرینات اسفند و تمرینات کنونی نیز این دستورالعمل‌ها رعایت شده تا تیم بدون مشکلی به مسابقات ازبکستان اعزام شود.  

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: سه روز قبل از اعزام وزنه‌برداران به ازبکستان از آنان تست PCR گرفته می‌شود و این تست ملاک سلامت ورزشکاران در مسابقات ازبکستان می‌باشد. همچنین در آنجا نیز دستورالعمل‌های بهداشتی سختی توسط مسوولان برگزای مسابقات در نظر گرفته شده است. آن‌گونه که اعلام کردند حضور در مسابقات و محل برگزاری مسابقه باید با ماسک باشد و رعایت فاصله اجتماعی نیز یکی دیگر از دستورالعمل‌ها است. مسوولان برگزاری رقابت‌ها برای مسابقات تخته‌ها را تفکیک کردند. همچنین در روزهای برگزاری مسابقه قوانینی مانند سنجش تب و رعایت فاصله اجتماعی در دستور کار قرار می‌گیرد.  

رییس کمیته پزشکی فدراسیون با اشاره به تدابیر ویژه این فدراسیون برای سلامت ورزشکاران اعلام کرد: قرار بود که پرواز از ایران به استانبول و از آنجا به ازبکستان باشد و این برای سلامت ورزشکاران آسیب‌زا بود. با پیشنهاد رییس فدراسیون و حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی‌المپیک یک پرواز اختصاصی برای تیم در نظر گرفته شد و این یعنی ورزشکاران به نوعی از خطرات کرونا در محیط‌های فرودگاهی دور خواهند شد. پرواز اختصاصی یک امتیاز ویژه است.  

سلامت ورزشکاران و مصدومیت آنان از دیگر بحث های مورد نظر باقری بود. وی در این زمینه افزود: کیا قدمی یک آسیب دیدگی جزیی دارد که به دنبال برطرف کردن آن هستیم و عارف خاکی از درد ناحیه پا رنج می‌برد و به دنبال درمان او هستیم. بقیه ورزشکاران شرایط خوبی دارند و آماده مسابقه هستند. یکی از این ورزشکاران سهراب مرادی است که باید در مسابقات قهرمانی آسیا برای امتیاز تلاش کند. وی در ۲ سال گذشته از مصدومیت رنج می‌برد اما اکنون شرایط خوبی دارد و کادر فنی از وی راضی است. درد کمر و آرنج مرادی درمان شده و وی مشکلی برای برای حضور در مسابقات ندارد.  

 باقری با بیان اینکه باید از ایفمارک (مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران) به خاطر حمایت‌هایش از تیم ملی وزنه‌برداری زنان و مردان تشکر کنم گفت: در چند وقت گذشته ایفمارک حمایت های زیادی از ورزشکاران داشته و به نوعی اسپانسر تیم تا المپیک توکیو خواهد بود. این حمایت موجب خواهد شد تا ورزشکاران دغدغه ای برای مصدومیت و مشکلات ناشی از آن نداشته باشند.

تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان خود را برای حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند که فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود، آماده می‌کند. این رقابت‌ها کسب سهمیه قاره‌ای المپیک توکیو نیز به شمار می‌رود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha