نماینده الیگودرز: نقشه جامعی برای محرومیت زدایی کشور وجود ندارد

تهران - ایرنا -نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم اقدامات ارزشمند نهادهای مربوط برای محرومیت زدایی، اما هیچ هماهنگی، مدیریت یکپارچه و نقشه جامعی برای محرومیت‌زدایی در هر سال وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمد خدابخشی» روز یکشنبه در نطق میان دستور خود با تاکید بر لزوم برنامه ریزی و بهره گیری ازآمارهای مستند گفت: در بعضی از حوزه‌هایی که قصد برنامه ریزی داریم، آمار قابل اتکایی وجود ندارد. برنامه ریزی درباره آب، محیط زیست و آلودگی شهرها از جمله این موارد هستند که نیاز به آمار دقیق دارد. علاوه بر این برنامه‌ریزی در خصوص صندوق‌های بازنشستگی نیازمند برآورد جمعیتی در سال‌های آتی است.

نماینده مردم الیگودرز تاکید کرد: داشتن تصویری شفاف از فضای پیش رو مستلزم داشتن آمار درست و برآورد مناسب شاخص‌های آماری در بازه‌های زمانی بعدی در حوزه‌های مختلف است. بر همین اساس لازم است مجلس در یک سال باقی مانده تا بررسی برنامه هفتم در حوزه نظام آماری و مدیریت داده‌ها کار دقیقی انجام دهد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره لزوم مدیریت یکپارچه اقدامات مربوط به محرومیت‌زدایی، اظهار داشت: متولی محرومیت زدایی در کشور کیست؟ کدام نهاد به طور مشخص این مسوولیت را برعهده دارد؟ بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مناطق محروم ریاست جمهوری، وزارت کار، وزارت کشور یا سپاه پاسداران؟

 عضو مجمع نمایندگان استان لرستان ادامه داد: همه این نهادها اقدامات ارزشمندی برای محرومیت زدایی انجام داده و در دست اقدام دارند اما هیچ هماهنگی و مدیریت یکپارچه ای در خصوص اقدامات این نهادها وجود ندارد و هیچ نقشه جامعی در خصوص محرومیت زدایی که هر سال بروزرسانی شود موجود نیست.

وی خواستار ایجاد سامانه‌های یکپارچه در کشور شد و عنوان کرد: با این سامانه می‌توان وضعیت زیرساخت‌های مناطق و وضعیت شغلی و بیمه‌ای هر فرد و خانواده ایرانی مورد پایش قرار داد تا خدمات به طور هدفمند مدیریت شده و در مدت زمان معقولی بتوانیم محرومیت زدایی را به نتیجه برسانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =