استاندار بوشهر: مدیریت مصرف آب در این استان ضروری است

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: با توجه به کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری در این استان، مدیریت مصرف آب توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی در تابستان پیش رو از جمله الزام‌هایی است که برای پیشگیری از کم آبی باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست شورای آب استان بوشهر افزود: با توجه به کمبود منابع تامین آب اساسی ترین مشکل این استان به شمار می‌رود و مدیران مسئول باید نگاه ویژه‌ای به مسائل و مشکلات این بخش داشته باشند.

وی با تاکید بر حل مشکل برق پروژه‌های آب شیرین کن در استان بوشهر اضافه کرد: انتظار می‌رود با تامین برق مورد نیاز آب شیرین‌کن‌های این استان در تابستان فرارو با چالش کمبود آب آشامیدنی روبرو نشویم.

گراوند اظهار کرد: در استان بوشهر پروژه‌های مختلف آب شیرین‌کن در دست اجرا ‌است که تنها با بهره‌برداری از ۵۰ هزارمترمکعب آن، انتظار می‌رود این استان تابستان امسال را بدون چالش کم آبی سپری کند.

وی گفت: از آنجا که پروژه‌های متعددی در استان بوشهر برای تامین آب در دست اجراست، دستگاه‌های اجرایی مربوطه با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری به صورت جدی نسبت به نظارت بر پروژه‌ها اقدام کنند.

استاندار بوشهر بیان کرد: فرمانداران موضوع قطع انشعاب‌های غیرمجاز آب را با جدیت پیگیری و اجرایی کنند و در این زمینه با هیچ کسی تعارف نداشته باشند.

وی با اشاره به پروژه خط انتقال آب از آب شیرین کن ۱۷ هزار متر مکعبی بوشهر به سایر مخازن یادآور شد: شهرداری بوشهر برای سرعت بخشی در اجرای این پروژه و برطرف کردن موانع موجود اقدام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =