پنج هزار نفر از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی بهره‌مند شدند

اراک - ایرنا - رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی گفت: پنج هزار و ۵۷ نفر از روستاییان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر این استان از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان استان بهره‌مند شدند.

«محمدصادق زهدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با بهره‌مندی این افراد از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی اکنون حدود ۶۳ هزار نفر از کشاورزان، عشایر و جمعیت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار دارند.

وی، از افزایش ۲ هزار نفری مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی در سال گذشته خبرداد و گفت: اکنون حدود ۹ هزار نفر مستمری بگیر در روستاها و مناطق عشایری این استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان قرار دارند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی  یادآور شد: پنج میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت سال گذشته به ۲۲ نفر از افراد تحت پوشش این صندوق که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، پرداخت شد.

زهدی خاطرنشان کرد: پنج میلیارد ریال تسهیلات با بهره یک درصد سال گذشته در راستای افزایش خدمت رسانی به افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی به کارگزاری‌های این صندوق پرداخت شد.

وی اظهار داشت: روستاییان و عشایر استان مرکزی سالانه با پرداخت سه میلیون و ۹۰۰ هزار ریال می‌توانند از خدمات سطح یک، چهار میلیون و ۸۰۰ هزار ریال خدمات سطح ۲، پنج میلیون و ۱۰۰ هزار ریال سطح سه و پنج میلیون و ۴۰۰ هزار ریال خدمات سطح چهار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان بهره‌مند شوند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی افزود: این افراد با پرداخت ۶ میلیون ریال خدمات سطح پنج، ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال خدمات سطح ۶، هشت میلیون و ۷۰۰ هزار ریال سطح هفت و ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال خدمات سطح هشت این صندوق بهره‌مند شوند.

زهدی گفت: ۲ برابر پرداختی بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی توسط دولت به عنوان کارفرما به این صندوق پرداخت می‌شود.

 استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته است.
این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استان‌های قم و اصفهان محدود شده و بر اساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارد.
اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۸۴ تاکنون در کشور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =