تولید۳۴۳ میلیارد کیلووات ساعت برق در سال ۹۹

تهران - ایرنا - آخرین آمار توانیر نشان می‌دهد، انرژی برق تولید شده توسط نیروگاه‌های کشور در سال گذشته با رشد ۵.۱ درصدی نسبت به سال ۹۸، به ۳۴۳ میلیارد کیلووات سـاعت رسـید.

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا ازپایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، از این مقدار انرژی تولید شده،  ۳۳۷ میلیارد کیلووات ساعت مربوط به تولید نیروگاه‌های وزارت نیرو و بخش خصوصی و بقیه آن مربوط به صنایع بزرگ است.

بر این اساس، توان تولیدی همزمان در پیک سال ۹۹ به ۵۸ هزار و ۷۶ مگاوات رسید، این در حالی‌است که توان تولیدی نیروگاه‌های حرارتی با افزایش ۵.۸ درصدی به ۴۸ هزار و ۹۷۸ مگاوات و توان تولیدی نیروگاه‌های برق‌آبی، اتمی و تجدیدپذیر با کاهش ۱۵.۲ درصدی به ۹ هزار و ۹۸ مگاوات رسید.
دست اندرکاران صنعت برق توانسته‌اند در سال گذشته تعداد ۳۳۹ روستا را از نعمت برق برخوردار کنند و بدین ترتیب جمع روستاهای برق‌دار به ۵۷ هزار و ۷۵۹ روستا رسـید که بیانگر رشد ۰.۶ درصدی نسبت به سال قبل است.
 صنعت برق کشور در سال ۹۹ با سختی‌های زیادی روبرو بود که خوشبختانه نه تنها توانست از این سختی‌ها به سلامت عبور کند، بلکه توانست روند مناسبی را در آمار و ارقام طی کند.

آخرین آمار توانیرهمچنین نشان می‌دهد، مجموع ظرفیت واحدهای نصب شده نیروگاهی کشور در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن، با رشد ۲.۲ درصدی به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.

 در سالی که گذشت در بخش نیروگاه‌ها، ۴ واحد نیروگاه گازی به ظرفیت ۶۸۵ مگاوات، ۵ واحد نیروگاه چرخه ترکیبی به ظرفیت ۷۹۴ مگاوات، واحدهای گازی تولید پراکنده به ظرفیت ۲۷۰ مگاوات، واحدهای انرژی‌های نو به ظرفیت ۵۳ مگاوات و یک واحد نیروگاه برق‌آبی به ظرفیت ۲ مگاوات به واحدهای نیروگاهی کشور افزوده شده است.
بدین‌ ترتیب افزایش ظرفیت واحدهای نیروگاهی کشور در سال ۹۹ به میزان یک هزار و ۸۰۴ مگاوات بوده است.

مجموع ظرفیـت نصـب شده نیز نسبت به سال ۹۸ دارای رشد ۲.۲ درصدی بوده و به ۸۵ هزار و ۳۱۳ مگاوات رسید.

به گزارش ایرنا، «رضا اردکانیان» وزیر نیروی دولت دوازدهم در نوزدهم بهمن ماه سال ۹۹ در این باره گفته بود: در کشور سرمایه‌گذاری خوبی روی انرژی الکتریکی انجام شده و این موضوع حاکی از آن است که متناسب با سرمایه‌گذاری از درآمدهای نفتی برای ساخت نیروگاه‌ها در توسعه علم، دانش و طراحی هم کار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha