آموزش مدیریت مصرف آب توسط سازمان فرهنگی ورزشی یزد و چند خبر کوتاه

یزد _ ایرنا _معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از آمادگی این سازمان برای ارائه آموزش های شهروندی درباره مدیریت مصرف آب خبر داد و افزود: یقین داریم در شرایط بحرانی، سازمان باید در حوزه فرهنگسازی وارد عمل شود

به گزارش ایرنا عباس ملازینلی در دیدار با سرپرست روابط عمومی و مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد  شرکت آب و فاضلاب استان یزد پیشنهاد داد:  در شرایط فعلی  با توجه به بحران کم آبی  گروه کارشناسی جامعی در این رابطه تشکیل و با برگزاری چند نشست کارشناسی با حضور اهالی هنر، ایده پردازی شود.

وی اظهار داشت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در راستای رسالت خود در طراحی فضاهای شهری، بیلبوردها و نمایه های شهری با جملات کوتاه و تاثیر گذار و همچنین در حوزه مجازی برای تهیه کلیپ و موشن گرافیک آمادگی لازم را دارد.

ملازینلی بیان کرد: همچنین می توان با همکاری بخش عمرانی استانداری، شرکت توزیع برق، شرکت آبفا و شهرداری، نهضت نصب سایه بان کولرهای آبی  را راه اندازی کرد که  کار بسیار ارزشمندی است و می تواند باعث ایجاد نهضت های دیگر همچون نهضت باز چرخانی آب شود.

سرپرست روابط عمومی و مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد  شرکت آب و فاضلاب استان یزد هم در این دیدار گفت:  با توجه به خشکسالی  های شدید و متوالی، افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب با شیوع بیماری کرونا و کاهش بارندگی ها، نگرانی هایی برای تامین آب شرب وجود دارد از این رو برای فرهنگسازی در مدیریت مصرف آب، به حمایت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی نیاز داریم.

سیاوش پاکدل  افزود: نیاز است اطلاع رسانی لازم درباره وضعیت ناپایدار آب استان به مردم صورت گیرد و آموزش های مدیریت مصرف مثل نصب سایه بان برای کولر های آبی، استفاده از سردوش های کاهنده مصرف و باز چرخانی آب ارائه شود تا در بحران آبی روبرو با مشکلات کمتری مواجه شویم.

***

نمایش "صلح و جنگ" به نویسندگی و کارگردانی میثم یوسفی با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تولید و از هشتم فروردین ماه از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در تئاتر شهر تهران،  تالار چهارسو به روی صحنه رفته است.‌ 

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، این نمایش در هجدهمین جشنواره عروسکی تهران مبارک که صورت ۲ سالانه برگزار می شود، از بین ۴۰ اثر به عنوان سه اثر برگزیده برای نمایش در مراسم اختتامیه انتخاب شد.

 هنرمندان یزدی امسال برای اولین بار با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در  این فستیوال شرکت کردند.

فیلم این اثر که به صورت ۳ دوربینه با همراهی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد فیلمبرداری شده است، به جشنواره های شانگهای، مالزی، اوکراین و موسکو ارسال شده است.
این نمایش که با حضور ۷ بازیگر اصلی و ۳ بازیگر سایه برگزار می شود، به صورت ۲ خانواده موسیقی سنتی و کلاسیک، تقابل سنت و مدرنیته را نشان می دهد که در پایان این دو به صلح می رسند.
این نمایش عروسکی با بهره‌گیری از ماسک و تن‌پوش و به کمک تئاتر فیزیکال به صورت موزیکال اجرا می شود.

سعید نوایی آهنگساز نمایش است اما به دلیل کمبود زمان موزیک به صورت زنده در صحنه اجرا نمی‌شوند و بطور پلی بک اجرا می شود.

"جنگ و صلح" در قالب کارگاه آموزشی که سال گذشته در نخستین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد برگزار شد، شکل گرفت.

دبیری این جشنواره برعهده بنفشه بدیعی بود و مرضیه برومند نیز به عنوان مشاور در کنار جشنواره حضور داشت.

جرقه اولیه شکل‌گیری نمایش «جنگ و صلح» نیز در همین کارگاه زده شد که با حمایت خانه عروسک و خانم برومند و بدیعی و مشارکتی که سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با اداره کل هنرهای نمایشی داشت این نمایش به اجرا رسید.

***

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان میبد از اجرای خط انتقال آب ،جهت آبرسانی به ایستگاه های برداشت آب این شهرستان خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : مجید دشتی گفت : خط انتقال آب با هدف از رده خارج شدن آبرسانی با استفاده از تانکر ،افزایش رعایت نکات بهداشتی و انتقال آب شرب با کیفیت مطلوب تر به ۳۰ ایستگاه برداشت آب موجود در شهرستان میبد و بفروییه اجرا شد .
دشتی اظهارداشت: این عملیات با لوله گذاری به طول ۳۰ کیلومتر و با استفاده از لوله های پلی اتیلن ‍‍‍‍‍۶۳ تا ۲۰۰ میلی متری صورت گرفت .
وی با اشاره به کمبود آب با کیفیت مطلوب در ماه های گرم در شهرستان میبد اظهارداشت: درصدی از آب انتقالی با کیفیت بالا از طریق شبکه ی اجرا شده به ایستگاه های برداشت آب در سطح شهر انتقال داده می شود و شهروندان با مراجعه به این ایستگاه ها می توانند از آب شرب با کیفیت مطلوب تر بهره مند شوند .
وی خاطر نشان کرد: این طرح با هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال با تامین اعتبار توسط خیرین صورت گرفت .
مدیر امور آب و فاضلاب میبد افزود : با توجه به محدودیت کمی و کیفی منابع آب در این شهرستان و صرف هزینه های قابل ملاحظه جهت آبرسانی و بهره برداری از ایستگاه های برداشت ، ضروریست آب شرب این ایستگاه ها صرفا جهت مصرف شرب استفاده شود و از مصرف در موارد غیر شرب و هدر رفت آن خودداری گردد. 
در حال حاضر آب مصرفی شهروندان میبد از طریق آب انتقالی،منابع داخلی و ۳۰ ایستگاه برداشت آب تامین می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =