شهردار بیرجند: شهرداری یک ریال بدهی ندارد

بیرجند - ایرنا - شهردار بیرجند گفت: در حال حاضر شهرداری بیرجند یک ریال بدهی ندارد و تمامی پرداختی‌های کارکنان به‌روز است.

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، محمدعلی جاوید در دیدار با اعضای شورای اسلامی این شهر افزود: سنوات بازنشستگان نیز در کمتر از یک هفته پرداخت می‌شود همچنین به رغم اجرای پروژه‌های کلان مانند فرهنگسرا و بوستان کاج، دغدغه‌ای درخصوص پرداخت پیمانکاران وجود ندارد و در مجموع حال شهرداری خوب است.

وی گفت: بهترین حال برای ما در سال جدید رضایتمندی شهروندان در حوزه کاری از عملکرد شهرداری است که بسیار لذت‌بخش بوده و امیدوارم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم خدمت مضاعف را به شهروندان ارائه کنیم.

شهردار بیرجند ادامه داد: شورای پنجم شهر بیرجند، شورایی مثال‌زدنی و شاید تکرار نشدنی است که همه ویژگی‌های یک شورای خوب از جمله وفاق، همدلی، احترام به قانون، احترام به یکدیگر و رعایت حقوق شهروندان را داراست و تحول در حوزه‌های مختلف شهرداری نتیجه زحمات تمامی مجموعه شهرداری بوده که جز در سایه همدلی و همراهی شورای اسلامی شهر میسر نبود.

وی گفت: در مدت باقیمانده با تلاش و دلسوزی مضاعف همه توان خود را در راستای خدمت به شهروندان به کار می‌گیریم تا خللی بر روند اجرایی پروژه‌های شهرداری وارد نشود و عهدی که با شورا و مردم بستیم را عملی کنیم.

جاوید افزود: نگاه‌ها به شهرداری عوض شده و این نتیجه عملکرد نیروهای خوب شهرداری است که با انتخاب نیروهای توانمند، عملگرا و پاکدست بدون مداخله اعضای شورا و به دور از نگاه سیاسی، منطقه‌ای و قبیله‌ای محقق شد.

وی با اشاره به شرایط موجود در جامعه گفت: اقدامات شهرداری در سال‌های اخیر اقدامات شرایط تحریم نبود و شهرداری با تلاش مضاعف تمامی پروژه‌های شهری را کم کم به نتیجه رساند و برخی نیز در ۶ ماه پیش رو به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار بیرجند با تاکید بر آسفالت معابر در سال ۱۴۰۰ افزود: آسفالت و خط‌کشی معابر و بهسازی مبلمان شهری با نصب استرابورد و سبک کردن میادین از بنرهای تبلیغاتی در دستور کار قرار گرفته است و در سال جدید هیچ پروژه جدیدی آغاز نخواهد شد و همه تلاش مجموعه شهرداری بر اتمام پروژه‌های موجود متمرکز خواهد شد.

وی اظهار داشت: پروژه‌های بسیار بزرگی در راستای خدمت به شهروندان آغاز شد که برخی به بهره‌برداری رسید و برخی نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد آماده بهره‌برداری در این دوره است.

جاوید از جمله این پروژه‌ها به پارکینگ حکیم نزاری، دیوار یخدان، توسعه آرامگاه حکیم نزاری، فرهنگسرای شهر، بوستان کاج، میدان شهدا، میدان آیت الله عبادی، رودپارک مهرشهر، بهسازی و زیباسازی ورودی شهر از سمت پلیس راه و حفر یک حلقه چاه، میدان اجتماعات و باغ مفاخر، بوستان حاشیه بند دره، فاز یک بوستان الهیه، جایگاه پسماند و آغاز عملیات اجرایی پارک احمدی روشن اشاره کرد.

وی گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ نیز با همدلی شورای اسلامی شهر بیرجند بتوانیم گام‌های اساسی در جهت رفاه و رضایتمندی شهروندان برداریم.

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند هم در این دیدار اظهار داشت: اگرچه شهردار بیرجند بومی نبود اما در سال‌های اخیر بومی‌تر از یک شهردار بیرجندی عمل کرد.

ابراهیم تقی‌زاده با اشاره به اینکه در سال ۹۹ با همدلی، اقدامات بسیار ارزنده‌ای صورت گرفت افزود: محوریت همه این اقدامات ارزنده در شهر بیرجند و تلاش‌هایی که برای شهر انجام شد، شهردار و شهرداری بیرجند است.

وی گفت: امیدواریم سال ۱۴۰۰ سال بسیار پرباری باشد و در مدت باقیمانده از شورای پنجم بتوانیم طرح‌ها و نظرات اساسی را در دستور کار قرار دهیم.

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به آنچه برخی بی‌مهری‌ها و قضاوت‌های ناعادلانه درخصوص عملکرد شهرداری دانست، افزود: شورای شهر همه تلاش خود را در راستای حمایت از مدیریت شهری انجام می‌دهد و تحت تاثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیرد.

در ادامه این دیدار که به مناسبت آغاز سال کاری جدید انجام شد و مدیران شهرداری بیرجند نیز حضور داشتند، اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند به بیان نظرات و پیشنهادات خود درخصوص برنامه‌های شهرداری در سال جدید از جمله تفکیک زباله، اجرای طرح گردشگری در طرح ۴۵۰ هکتاری ارتش، بازنگری طرح تفصیلی شهر، یکنواخت‌سازی ساخت و سازها در جهت زیباسازی منظر شهری پرداختند.

انتقال صنوف آلاینده، رعایت اخلاق، ارزان نفروختن حقوق شهروندان، اخذ خرد جمعی در انجام امور، تاکید بر گردشگری و احیای اماکن تاریخی، برقراری عدالت اجتماعی و توازن در ارائه امکانات در منطقه شمال و جنوب شهر و نیازسنجی از شهروندان در راستای شناسایی کمبودها و خواسته‌های شهروندان از دیگر مواردی بود که توسط اعضای شورای شهر بیرجند مطرح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha