۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 84283222
۰ نفر

برچسب‌ها

آسیا تایمز: استرالیا با نگاه به چین برنامه موشکی راه‌اندازی می‌کند

تهران - ایرنا - دولت استرالیا در حال تسریع در اجرای برنامه ۷۵۰ میلیون دلاری موسوم به "پروژه تسلیحاتی هدایت شده مستقل" است که هدف از آن تقویت توانایی‌های تولید دفاعی همزمان با تیرگی دورنمای امنیتی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از آسیا تایمز، وزارت دفاع استرالیا اکنون یک شریک راهبردی صنعتی برای اجرای پروژه ایجاد توانایی تولید تسلیحاتی برای تولید موشک و سایر تسلیحات به نمایندگی از سوی دولت، انتخاب خواهد کرد.
این پروژه جدید بطور تخصصی روی موشک‌های هدایت شونده برای استفاده در نیروهای دفاعی کار خواهد کرد. افزایش اعمال قدرت چین و تیرگی فزاینده روابط استرالیا با چین و همچنین درس‌های ناشی از همه‌گیری کرونا موجب تقویت تلاش‌های استرالیا برای ایجاد توانایی‌های مستقل تهاجمی نظامی شده است.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا که روز چهارشنبه در آدلاید این برنامه نظامی جدید را اعلام خواهد کرد، گفت: ایجاد توانایی (نظامی) مستقل در خاک استرالیا برای ایمن نگاه داشتن کشور ضروری است، ضمن اینکه هزاران شغل در کسب و کارهای مربوط به زنجیره تامین نظامی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: همانطور که پاندمی کووید-۱۹ نشان داد، داشتن توانایی خوداتکایی چه در زمینه تولید واکسن یا دفاع از استرالیا برای تامین نیازهای کشور در محیط متغیر جهانی حیاتی است.

همچنین، "پیتر داتن" که روز سه شنبه کار خود را به عنوان وزیر دفاع آغاز کرد، خاطرنشان کرد که اعلام برنامه جدید بر اساس توافق سال گذشته دولت موریسون در AUSMIN برای تشویق تجارت دفاعی دوجانبه انجام می‌شود. 

وی گفت که استرالیا با آمریکا همکاری نزدیکی خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که "پروژه ما چگونه می‌تواند از نیازهای استرالیا و همچنین نیازهای فزاینده مهمترین شریک نظامی ما حمایت کند".

موسسه سیاست راهبردی استرالیا ASPI  که یک اندیشکده دفاعی است، برآورد کرده که این کشور طی ۲۰ سال آینده ۱۰۰ میلیارد دلار برای خرید موشک و سلاح‌های هدایت شونده هزینه خواهد کرد.

"کریستین پورتر" وزیر جدید صنایع، علوم و فناوری روز سه شنبه یک نقشه راه ملی تولیدات دفاعی و طرحی ۱۰ ساله برای سرمایه‌گذاری اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha