جناح‎های سیاسی برای حفظ منافع ملی حمله‌ علیه یکدیگر را متوقف کنند

اراک - ایرنا - یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: جناح‌های سیاسی باید حمله‌ علیه یکدیگر را متوقف کنند و امروز با توجه به شرایط کشور با معرفی نامزدهای اصلح و دلسوز مردم و کشور در مسیر اقناع افکار عمومی برای حضور پرشور در انتخابات برنامه‌ریزی عملی داشته باشند.

" علی یوسفی" روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نقش احزاب در مشارکت مردم، زمانی تحقق عینی می‌یابد که نظر آنها تامین شود.
وی تاکید کرد: اکنون کشور در شرایط اجتماعی و سیاسی خاصی قرار دارد و از سویی برخی مشکلات و مطالبات در کنار کم انگیزگی نسبت به احزاب و فعالان سیاسی جناح‌ها، لزوم توجه بیشتر به نقش مشارکت پذیری فعالانه در انتخابات را دو چندان می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: احزاب و جریان‌های مختلف سیاسی کشور اکنون باید با در نظر گرفتن مصالح بلند مدت کشور، اقدام‌های مثبتی مثل برجام و سند جامع همکاری چین با جمهوری اسلامی ایران را به لحاظ اعتماد آفرینی بین مردم به رسمیت بشناسند.
این فعال سیاسی اظهار داشت: توجه نکردن به تحلیل‌های موافق و مخالف اگر نگوییم کشور را به سمت بحران سوق می‌دهد، حداقل سپهر سیاسی کشور را تیره و تار می‌کند.
 یوسفی تصریح کرد: آثار این وضعیت می‌تواند میزان مشارکت پایین مردم در انتخابات پیشین مجلس را نمایان کند و در مقابل هم هم اگر شهروندان حس پاسخگویی و اقتدار عمل را از سوی مسئولان و یا حتی نامزدهای احتمالی درک کنند، قطعا مشارکتی در خور شاهد خواهیم بود.
مدیر مسئول هفته نامه " آیینه اشتغال " با اشاره به راهکارهایی که در افزایش مشارکت قابل قبول مردم تاثیرگذار است گفت: مسئولان نظارتی در تایید صلاحیت کاندیداها سعه صدر کافی داشته باشند به گونه‌ای که احزاب و سلیقه‌های سیاسی گوناگون در چارچوب قانون اساسی، احساس آرامش نموده و برای ترغیب مردم برای مشارکت، تلاش صادقانه کنند.

یوسفی تاکید کرد: چنانچه مردم احساس کنند، سلیقه‌های متفاوت در چارچوب قانون، در معرض انتخاب آنها قرار گرفته اند، با شادی، جشن و سرور در انتخابات شرکت و سرنوشت خود را رقم می زنند.
وی تصریح کرد: سوالاتی در خصوص برخی اقدامات برای گروه‌هایی از مردم به‌وجود آورده است که این سوال‌ها ممکن است درست یا نادرست باشند اما شهروندان انتظار دارند این موارد تحلیل و پاسخگویی شوند.

این فعال سیاسی یادآور شد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بی طرفی کامل خود را در انتخابات ابراز کند، چه بسا سوگیری صدا و سیما آثار زیان بخشی را در روند انتخابات به جا گذارد.

یوسفی عنوان کرد: آنچه در انتخابات بسیار حائز اهمیت است، آزاد گذاشتن مردم در انتخاب خویش است چرا که بعد از تایید صلاحیت قانونی توسط نهادهای مرتبط نظارتی، نباید شاهد دخالت‌های غیرقانونی باشیم.
وی اضافه کرد: این روند غیر اخلاقی ممکن است در کوتاه مدت به نفع جناحی تمام شود، ولی در بلند مدت آثار سوء به همراه خواهد داشت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: چنانچه راهکارهایی پیشنهادی اجرایی شوند، کرونا در مشارکت مردم نقش آن چنان نخواهد داشت چرا که برای شرکت در انتخابات هم می‌شود پروتکل بهداشتی تعریف کرد و از فضای اینترنت و امکانات موجود، استفاده نمود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =