۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۲
کد خبرنگار: 1271
کد خبر: 84283207
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ هکتار از اراضی ملی اشنویه رفع تصرف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه گفت: امسال ۲۳ هکتار از اراضی ملی این شهرستان در قالب ۴۰ پرونده رفع تصرف شد.

مصطفی چترآذر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رفع تصرف این مساحت از اراضی ملی در راستای سرکشی ماموران این اداره و گزارش های مردمی مبنی بر تخریب و تصرف اراضی  روستای "دورود" و روستاهای دیگر انجام شده است.

وی افزود: جرایم تعیین شده تخریب اراضی در حوزه‌های مذکور ۵۰۰ میلیون ریال و ارزش ریالی اراضی نیز ۸۰ میلیارد ریال است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشنویه ادامه داد: امسال همچنین سه فقره پرونده قطع اشجار با ۵۰ اصله درخت بید تشکیل شده است که متخلفان به پرداخت ۶۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شده اند.

چترآذر ادامه داد: همچنین در طول این مدت ۲۰ فقره پرونده چرای غیرمجاز بهاری برای بیش از پنج هزار راس دام مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی در زمینه اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی نیز اظهار داشت: این طرح به عنوان یکی از اولویت های ۹ گانه برنامه اجرایی سال ۱۳۹۹ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است که در این راستا و با اجرای آن برای ۸۰ درصد اراضی ملی این شهرستان سند تک برگی اخذ شده ‌است.

چترآذر گفت: برای حفاظت دقیق از عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی، حضور مردم در صحنه مهمترین رکن بوده و به همین علت سامانه ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی و رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در سطح منابع طبیعی این شهرستان است.

وی ادامه داد: تاکنون ۵۲۵ نفر همیار طبیعت در این اداره جذب شده‌اند که جلوگیری از تخریب اراضی ملی و مرتعی، صیانت از منابع خدادادی به همراه حفاظت از جنگل‌ها و نیز فرهنگ‌سازی بین مردم برای مشارکت در زمینه حفظ و احیای منابع طبیعی از مهمترین رویکردهای جذب آنان است.

به گزارش ایرنا، اشنویه دارای حدود ۱۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی و مراتع است؛ این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

آذربایجان‌غربی افزون بر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که بیش از ۱۰۱ هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =