۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۸
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84283206
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۴ واحد صنفی متخلف بهداشتی در سنندج شناسایی شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اقدامات نظارتی بر فعالیت همه ادارات و اصناف همچنان با شدت استمرار دارد و مراکز دولتی و غیردولتی ملزم به اجرای کامل و بی نقص پروتکل‌های بهداشتی هستند که در چهار روز گذشته ۵۴ واحد متخلف در سنندج شناسایی شد.

به گزارش ایرنا آرزو فلاحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی تشدید اقدامات نظارتی بر فعالیت ادارات و اصناف، بازرسین بهداشت محیط در مراکز تابعه سنندج، روند اقدامات نظارتی خود را افزایش داده‌اند.

وی  با بیان اینکه اقدامات نظارتی بر فعالیت همه ادارات واصناف همچنان استمرار دارد، افزود: تمامی صنوف، مراکز دولتی و غیردولتی ملزم به اجرای کامل و بی نقص پروتکل‌های بهداشتی هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: در طی چهار روز گذشته، ۱۹ اکیپ گشت مشترک ستادی از ۱۳۲ مکان و در سطح بازدیدهای محیطی کارشناسان و بازرسین بهداشت محیط از یک هزار و ۴۰۰ مرکز و صنف مختلف بازدید کردند.

فلاحی با اشاره به پلمب پنج مکان به علت عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی افزود: برای ۵۴ صنف مختلف به علت قصور از اجرای کامل قوانین و مقررات بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی صادر شد. 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به پیگیری هشت مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ افزود: ۴۸ اخطاریه صادر شده گذشته نیز جهت کسب نتیجه مطلوب مورد پیگیری قرار گرفت.

 فلاحی در زمینه نظارت بر سلامت نان شهروندان تصریح کرد: در طی همین مدت ۲۴ مورد نان خبازی‌ها جهت تایید سلامت نان از نظر عدم استفاده از جوش شیرین و همچنین تعیین مقدار نمک مورد استفاده شده در نان مورد نمونه برداری قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بازرسین بهداشت محیط طی ۴ روز گذشته از ۷۱۶ مرکز غذای آماده و فست فود بازدید به عمل آورده و تعداد چهار مورد از مواد غذائی در مراکز مذکور را جهت تایید سلامت مواد استفاده شده مورد نمونه برداری قراردادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ضبط و کشف ۷۲۴ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته در مدت زمان یادشده در سنندج خبر داد و گفت: مواد مذکور پس از طی مراحل قانونی معدوم خواهد شد.

 فلاحی در زمینه اقدامات نظارتی بر فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه آب شرب شهری گریزی زد و گفت: کلر سنجی ۱۹۲ مورد و نمونه‌برداری ۲۰ مورد آب شرب شهری حاصل اقدامات بارزسین این مرکز در زمینه پیگیری سلامت آب شرب شهری است که در این بازه زمانی انجام شده است‌.

وی با اشاره به فعالیت آموزشی بازرسین این مرکز در روز طبیعت به مردم افزود: با تشدید اقدامات نظارتی در سطح ستادی، میزان بازدیدهای محیطی هم افزایش یافته و  همکاران بهداشت محیط در روز ۱۳ بدر ضمن حضور در بوستان‌ها، جاده‌ها، مسیرهای بین راهی و روستاهای تابعه این مرکز ضمن آموزش به مردم در خصوص جلوگیری از پخش زباله وپسماند مواد غذایی استفاده شده در بستر طبیعت، نسبت به عدم اجرای مراسم‌ها و تجمعات مردمی در این روز آموزش‌های لازم را ارائه کردند.

دکتر فلاحی به فعالیت مراکز نمونه گیری کرونا گریزی زد و اظهار داشت: در مدت زمان یادشده از ۲۷۴ نفر از شهروندان و مراجعین به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی نمونه گیری کرونا به انجام رسیده است.

وی گفت: در هفته گذشته یک هزار و ۶۱۲ نفراز شهروندان سنندجی در مرحله سوم در تماس با بیمار مبتلا به کرونا مورد غربالگری قرار گرفته‌اند و در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز شنبه ۱۴ فروردین، ۲۱۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی و سه نفر جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ۲۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۰ نفر آنها در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند.

از اسفند سال ۱۳۹۸ تاکنون یک هزار و ۱۱۲ کردستانی قربانی کرونا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =