هفت میلیون مگاوات ساعت برق در فردیس تولید شد

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظرقائم فردیس استان البرز اعلام کرد که این نیروگاه حدود هفت میلیون مگاوات ساعت برق در سال ۹۹ تولید کرد.

محسن دانک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دست اندرکاران نیروگاه منتظر قائم فردیس در کنار مدیریت تولید برق ، گام های موثری در زمینه روز تعمیر و نگهداری و روز آمدی این مجموعه بزرگ انجام دادند.

وی ادامه داد:  سال گذشته عملیات تعمیر و نگهداری واحدهای سیزده گانه مجموعه شامل چهار واحد بخار، ۶  واحد گازی و  سه  واحد بخار سیکل ترکیبی  انجام شد که بر اساس برنامه پیش بینی شده اعم از تعمیرات اساسی و دوره ای در واحدهای یک تا چهار بخار؛ تعمیرات CI، HGP و RI  در واحدهای

ششگانه گازی؛ تعمیرات واحد ۲ بخار سیکل ترکیبی به سرانجام رسید.

دانک  با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای تولید هشت میلیون و ۷۳ هزار مگاوات ساعت انرژی برق در سال ۱۴۰۰، افزود: امسال  عملیات نگهداری و تعمیرات در واحدهای بخار، گازی و بخار سیکل ترکیبی براساس پیش بینی سازنده نیروگاه، اجرا خواهد شد تا نیروگاه منتظرقائم بتواند به میزان سهم خود در تولید برق مستمر و پایدار و همراهی با شبکه برق کشور، عینیت بخشد.

 مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظرقائم  با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در البرز گفت:  از سال گذشته توزیع ماسک و دستکش یکبار مصرف به صورت روزانه و مستمر بین کارکنان این مجموعه توزیع می شود ضمن آنکه ضدعفونی ساختمان های اداری  در حال انجام است 

وی بیان داشت : پارسال ۲۰۰ نفر از کارکنان این مجموعه که مشکوک  و مبتلا به کرونا بودند قرنطینه شدندو اقدامات لازم برای درمان و پایش سلامت کارکنان به عمل آمد.

همچنین اقدامات لازم آموزشی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا در واحدهای حساس نیروگاه منتظر قائم انجام شده و ضوابط بهداشتی در این مجموعه به خوبی رعایت می شود.

نیروگاه منتظر قائم شهرستان فردیس حدود سه درصد برق کشور را تامین می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha