۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84282974
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی سروآباد توقیف شد

سنندج- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: ۲ دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب عرصه های ملی این شهرستان شناسایی و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

مسلم مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای یگان ویژه منابع طبیعی هنگام پایش عرصه های ملی سروآباد ۲ دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب و نابودی منابع طبیعی مشاهده کردند.

وی افزود: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی عملیات تخریب عرصه های ملی متوقف و ضمن توقیف بیل های مکانیکی مستند سازی و مختصات برداری لازم از این مناطق انجام شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد:‌ یکی از دستگاه های بیل مکانیکی در محدوده روستای دزلی و دیگری در محدوده روستای نسل از توابع بخش مرکزی شهرستان بودند که یکی از آنها در حال ایجاد جاده بین مزارع و دیگری در حین تخریب عرصه های ملی و بیرون آوردن سنگ بود.

وی اضافه کرد: در این رابطه سه نفر شناسایی شده و برای جمع بندی نهایی متخلفین به اداره منابع طبیعی احضار شدند و بعد از تکمیل پرونده این تخلف به مراجع قضایی جهت برخورد قاطع و قانونی با تخریب کنندگان عرصه های ملی ارسال می شود.

مرادی تاکید کرد: هر گونه عملیات و فعالیت در عرصه های ملی باید با مجوز و هماهنگی اداره منابع طبیعی باشد در غیر اینصورت با متخلفان به شدت برخورد می شود و در این راستا با کسی تعارف و مماشاتی نخواهد شد.

از مساحت ۱۱۷ هزار هکتاری شهرستان سروآباد ۷۰ هزار هکتار آن را جنگل، ۳۵ هزار هکتار را مراتع و ۱۲ هزار هکتار آن را اراضی کشاورزی و باغی تشکیل می‌دهد، این شهرستان دارای پوشش جنگلی وسیع است که جنگل‌های آن از نوع بلوط است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =