۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۴
کد خبرنگار: 916
کد خبر: 84282910
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۵۳ تُن مرغ در نیکشهر توزیع شد

چابهار - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیکشهر گفت: ۵۳ تُن گوشت مرغ منجمد، مرغ کشتار روز و مرغ زنده از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان توزیع شده است.

جان‌محمد هوت شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار  ایرنا اظهار داشت: طی یک سال اخیر برای تنظیم بازار، یکهزار و ۲۷۰ تُن انواع کالای اساسی شامل  ۴۲۹ تُن شکر با نرخ دولتی، ۲۱۱ تُن برنج هندی، ۱۵۸ تن مرغ منجمد، ۳۲۸ تن روغن و ۳۹ تن گوشت قرمز در شهرستان نیکشهر توزیع شده است.

وی بیان داشت: میوه شب عید نیز از اواخر سال گذشته تامین و به میزان ۱۰ تُن میوه، شامل سیب درختی و پرتقال با نرخ مصوب توزیع شده است.

او با اشاره به اینکه برای کاهش تردد و جلوگیری از ایجاد صف، تمامی کالاهای اساسی به مقدار لازم در مراکز بخش‌های مرکزی، بِنت، آهوران و اِسپکه شهرستان نیکشهر توزیع شده و همچنان ادامه دارد گفت: این اقدامات نقش مهمی در توزیع عادلانه و بهره‌مندی همه اقشار به ویژه مردم محروم و کم درآمد این دیار داشته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیکشهر سیستان و بلوچستان ادامه داد: تعداد سه هزار و ۸۴۰ بازرسی از واحدهای صنفی در یک سال اخیر انجام شده و ۱۳۱ واحد صنفی متخلف شناساسی و از سوی تعزیرات حکومتی ۵۵۱ میلیون تومان جریمه شده‌اند.

هوت افزود: هم‌اینک کالای اساسی در انبارها موجود بوده و مردم نگران کمبود کالا نباشند.

«ساعتی قبل فیلمی با موضوع هجوم مردم به یک مرغداری و سرقت مرغ‌ها در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که درواقع اینگونه نبوده است و یکی از مراکز توزیع مرغ نیکشهر به مردم اعلام کرده بود خودشان هر تعداد مرغ که لازم دارند برداشته و برای وزن کردن به صندوق فروشگاه مراجعه کنند، ضمن اینکه بیشتر مردم این منطقه خرید مرغ را به صورت زنده ترجیح می‌دهند. آن‌ها مرغ زنده (با نفس) را انتخاب و پس از وزن کردن، پول آن را پرداخت می‌کنند»

رضا آبخضر مسوول مرغداری و عضو شورای اسلامی شهر نیکشهر نیز در این باره گفت: برای سهولت در کار و خدمات رسانی بهتر، مشتریان به داخل مرکز توزیع مرغِ زنده مراجعه و هر کدام براساس نیاز خود مرغ زنده را برداشته و سپس وزن کرده و پول آن را پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: متاسفانه در این شلوغی یکی از مشتریان کلیپی تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده که عده‌ای تصور کرده‌اند به مرغداری هجوم شده و مرغ‌ها به سرقت رفته که من این موارد را کاملا تکذیب می‌کنم.

رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر هم شایعه هجوم مردم این شهرستان برای سرقت مرغ را تکذیب کرد و افزود: کلیپ منتشرشده در فضای مجازی مربوط به فروش مرغ زنده در یکی از مراکز عرضه مرغ زنده در نیکشهر است.

حبیب رئیسی بیان داشت: در حال حاضر ۶ واحد مرغداری فعال در سطح شهرستان نیکشهر وجود دارد و هیچ هجومی به مرغداری‌ها صورت نگرفته و این موارد نوعی جَوّسازی و شیطنت رسانه‌ای است.

فرماندار نیکشهر نیز با بیان اینکه هیچ کمبودی در بخش توزیع کالاهای اساسی نداریم گفت: یکهزار و ۲۷۰ تن کالا با همکاری استانداری، اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر نهادها طی یک سال گذشته در این شهرستان توزیع شده است.

ضیاء‌الحق هاشمزهی افزود: در بحث تامین و توزیع این کالاها جا دارد از پیگیری های مسوولان در رده‌های مختلف استانی و ملی قدردانی شود.

نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.

شهرستان نیکشهر با ۳۹۵ روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی در فاصله ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها