۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۱
کد خبرنگار: 2200
کد خبر: 84282890
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱۰ عملیات آتش نشانی در گتوند اجرا شد

دزفول-ایرنا- مسوول آتش نشانی شهرداری گتوند گفت: در سال گذشته ۲۱۰ عملیات از سوی آتش نشانی شهرداری گتوند انجام شد.

روح الله نصیری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین  این عملیات مربوط به آتش سوزی ها و کمترین عملیات مربوط به غرق شدگی و تصادف بوده است.

 وی افزود: آتش نشانی شهرداری گتوند دارای ۶ نیرو، سه دستگاه سنگین و یک دستگاه سبک است و نیازمند تقویت می باشد.

مسوول آتش نشانی شهرداری گتوند ادامه داد: وسایل مورد نیاز تیم های امداد و نجات و غواصی، خودروی پیشرو، تجهیزات امداد کوهستان، تجهیزات ارتباط سریع و بی سیم از جمله امکاناتی هست که آتش نشان های شهرستان گتوند از آن محروم هستند.

نصیری به آمار بالای آتش سوزی ها در فصل تابستان اشاره کرد و گفت: برای اطفای حریق نیازمند تقویت نیروی انسانی هستیم تا علاوه بر نجات جان شهروندان از خسارات جلوگیری شود.  

وی گفت: شهروندان حین رخ دادن حادثه ابتدا با شماره ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند و قبل از هر اقدامی نکات ایمنی رعایت را رعایت کنند.

مسوول آتش نشانی شهرداری گتوند افزود: در جریان عملیات آتش نشانان مردم خونسرد باشند و مسیر را برای امداد گران باز کنند و تا ایمن شدن کامل منطقه به محل  حادثه نزدیک نشوند.

روح الله نصیری درپایان گفت: تجمع در محل حادثه منجر به کند شدن عملیات امدادرسانی از سوی نیروهای امدادی عملیاتی است و مردم در این شرایط باید همکاری کنند.

به گزارش ایرنا کمبود امکانات و نیروی انسانی، آتش نشانی های گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان و سماله را در حوادث با مشکلاتی مواجه کرده است و در نظرگرفتن اعتباری مناسب برای رفع مشکلات آتش نشانی ها از سوی دستگاه های ذیربط استانی ضرورت دارد.

شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =