ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران به بیش از یک میلیارد دلار رسید

نوشهر- ایرنا - ناظر گمرکات مازندران گفت: ارزش تجارت خارجی گمرکات استان در سال گذشته به یک میلیارد و ۹۸ میلیون دلار رسید.

علی یوسفی منش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از یک میلیارد و ۹۸ میلیون دلار ارزش تجارت خارجی گمرکات استان در سال گذشته ۹۱۷ میلیون و ۳۱۶ هزار دلار ارزش سهم کالاهای وارداتی و ۱۸۰ میلیون و ۸۲۴ هزار دلار نیز ارزش کالاهای صادراتی بوده است.

وی ادامه داد: حجم تجارت خارجی گمرکات مازندران در سال گذشته نیز بالغ بر سه میلیون و ۴۵۲ هزار تن بود.

ناظر گمرکات مازندران و مدیرکل گمرک نوشهر به بخش صادراتی گمرکات مازندران اشاره کرد و گفت: بیشترین کالاهای صادراتی استان شامل فرآورده های لبنی ، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی و کیوی به وزن ۷۴۴ هزار و ۸۳۶ تن بود.

یوسفی منش تصریح کرد: این کالاها از پایانه های گمرکی نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به ۳۶ کشور جهان صادر شده است که بیشتر این کالاها به ترتیب به مقصد فدراسیون روسیه، عراق، قزاقستان، امارات، ترکمنستان و هندوستان ارسال شد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار تن انواع کالای خارجی به ارزش ۹۱۷ میلیون دلار وارد گمرکات مازندران در نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار شد.

ناظر گمرکات مازندران کالاهای وارداتی به گمرکات مازندران را ۲۴ قلم اعلام کرد و گفت که عمده ترین انها جو دامی، ذرت دامی ، چربی ها و روغن های حیوانی، دانه های روغنی، گندم، چوب و تخته بود که عمدتا در دسته محصولات کشاورزی قرار می گیرند.

یوسفی منش تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را ۲۸ کشور بیان کرد و افزود: سال گذشته عمده کالاهای وارداتی به گمرکات مازندران از کشورهای روسیه ، امارات متحده عربی، ترکیه ، آلمان ، قزاقستان، سوئیس، ترکمنستان، هلند و انگلستان بود.

ناظر گمرکات مازندران و مدیر کل گمرک نوشهر اظهار داشت: در سال ۹۹ از طریق گمرکات استان مازندران بیش از ۵۳ هزار و ۵۴۴ تن انواع کالا شامل کانتینرخالی، سیگار ، مصنوعات پلاستیکی ، لوله حفاری، موادشیمیایی ، تخته نراد به ارزش ۶۳ میلیون و ۸۲ هزار دلار به مقصد امارات، عراق و پاکستان ترانزیت شد.

حوزه نظارت گمرکات استان مازندران در شهرستان نوشهر مستقر است. دو اداره کل یکی در نوشهر و دیگری در امیرآباد و سه اداره گمرک در شهرستان های آمل، فریدونکنار، ساری زیر مجموعه حوزه نظارت گمرکات استان مازندران هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha