۱۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84282840
۰ نفر

برچسب‌ها

قضاوت چهار داور یزدی در لیگ فوتبال کشور و سه خبر کوتاه

یزد- ایرنا- قضاوت چهار داور یزدی در لیگ فوتبال کشور، عرضه مرغ از قرار کیلویی ۲۴۹ هزار ریال در یزد ، دهستان سبزدشت بافق از لحاظ شیوع کرونا ، قرمز شد و رفع تصرف بیش از هزار متر مربع اراضی ملی ابرکوه از جمله خبرهای روزیکشنبه استان یزد است.

رییس کمیته داوران هیات فوتبال یزد گفت: سید حسین حسینی، رضا احمدی، محمد صفار و عباس کارگر چهار نفر از داوران این استان برای قضاوت لیگ فوتبال قهرمانی دسته‌ ۲ باشگاه‌های کشور دعوت شدند.

عباس جدیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این افراد ساعت ۱۶ امروز در کرمان قضاوت ۲ تیم مس نوین این استان و ایرانجوان بوشهررا انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در بین داوران یزد وجود دارد و حضور آنها برای قضاوت لیگ‌های کشور نقش مهمی در ایجاد انگیزه و ارتقای علمی و عملی آنها دارد.   

استان یزد ۲۰۰ نفر داور فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی دارد که  از این تعداد ۷۵ نفر آنها فعال و از این تعداد ۲۰ نفر بانوان هستند.

۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی  استان یزد در لیگ‌های کشوری حضور دارد.

این استان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

یزد 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد گفت: بر اساس مصوبه کمیته کشوری قرارگاه ساماندهی مرغ  حداکثر قیمت مرغ گرم برای مصرف کنندگان از قرار کیلویی ۲۴۹ هزار ریال تعیین شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان صمت یزد به ایرنا، محمدرضا علمدار یزدی افزود: کارشناسان این سازمان با همکاری تعزیزات حکومتی، اتاق اصناف و سایر نهادهای مسوول بر رعایت دقیق این مصوبه نظارت و با هرگونه تخلف در این خصوص برخورد قانونی می کنند.

وی اظهار کرد: ناظران جهاد کشاورزی و صمت در کشتارگاه ها حضور فعال دارند و اقدام به تنظیم و تحویل مرغ زنده و گوشت مرغ طبق فرم های مربوطه می کنند. 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد ادامه داد: قطعه بندی مرغ گرم در کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی و خرده فروشی ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

۹۶۰ واحد پرورش مرغ گوشتی در استان یزد وجود دارد. 

بافق

بخشدار مرکزی بافق گفت: ساده انگاری، توجه‌ نکردن برخی مردم به فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکردن موازین و پروتکل‌های بهداشتی سبب شد تا شرایط دهستان سبزدشت این شهرستان از لحاظ شیوع کرونا قرمز شود.

علیرضا خدابخشی روز یکشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا  افزود: با وجود تذکر و هشدار روزهای پایانی سال ۹۹ به ویژه برای پرهیز از دورهمی‌های ایام عید نوروز و هشدار چند روز گذشته مبنی بر قرار داشتن  وضعیت هشدار مرکز شهرستان، به ویژه وضعیت روستاهای دهستان سبزدشت،  با ورود مسافران و گردشگران نوروزی تعداد مبتلایان دهستان یادشده رو به افزایش گذاشت.

وی به ساده انگاری  مسافران و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: به خاطر این موضوع و تجمع در گروه‌های خانوادگی بیش از ۲۰ نفر زیر یک سقف و دورهمی‌ها در کوچه و خیابان های روستا، تعداد بیماران افزایش یافت.

بخشدار مرکزی بافق اضافه کرد:  با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در روستاهای منطقه سبزدشت تعدادی از افراد که تست آنها مثبت بود در منزل خود فعلا قرنطینه شدند.

وی بدون ذکر تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در منطقه، با بیان اینکه فعلا تست کرونای تعدادی از اهالی روستاهای دهستان مثبت اعلام شد، افزود: تردد خودروهای غیربومی و افزایش ۸۰ درصد مسافران نوروزی نسبت به عید ۹۹  و  دورهمی ها و عید دیدنی ها به سبک سال‌های گذشته در پیدایش رنگ قرمز و نگرانی مردم، مسوولان به ویژه کادر درمان، بی تاثیر نبود.

به گفته خدابخشی ۷۰ درصد مسافران نوروزی به سبزدشت بافق را شهروندان استان های تهران و البرز ذکر  کرد و گفت: این افراد سال های متمادی است ( به غیر از پارسال)  برای دیدار با پدر و مادر یا سایر اقوام ساکن در روستاهای دهستان سبزدشت به این منطقه سفر می کنند که نوروز ۱۴۰۰ در مقایسه با سال های قبل، کم سابقه بود.

بخشدار مرکزی بافق تصریح کرد: بر اساس آمار و اطلاعات مطرح شده در جلسه امروز ستاد مقابله و پیشگیری با بیماری کووید ۱۹ شهرستان، وضعیت دهستان سبزدشت قرمز و تمامی محدودیت‌ها در این منطقه برقرار شد.

شهرستان بافق یک بخش مرکزی، سه دهستان، ۲۸ شورای اسلامی روستایی، ۲۲ دهیاری مصوب و بیش از ۱۰۰ روستا و آبادی دارد که ۷۰ درصد دارای سکنه و بقیه بدون سکونت است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق درذ فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

ابرکوه 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه گفت: هزار و ۶۲۴ مترمربع اراضی ملی این شهرستان  پس از رسیدگی به ۲ فقره پرونده  در مناطق دولت آباد « اردی » بخش بهمن در راستای حفاظت و صیانت از اراضی دولتی امروز یکشنبه خلع ید شد

مرتضی سعیدی در گفت و گو با ایرنا، افزود: در برخورد با پدیده زمین خواری با حکم دادستان عمومی و انقلاب و با همکاری یگان حفاظت منابع طبیعی این مقدار اراضی در اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از سازمان جنگل ها و مراتع کشور رفع تصرف شد.

این مسوول یادآور شد: در رابطه با تخلف اراضی و مراتع های شهرستان سال گذشته ۴۴ فقره پرونده در محاکم قضایی تشکیل شد که از این تعداد پنج پرونده مربوط به تخلف چرای غیرمجاز دام و نیز ۱۲ فقره مربوط ماده ۴۸ کشف غیرمجاز چوب و ۲۷ فقره هم مربوط به تصرف عدوانی  است.

سعیدی با بیان اینکه پیشگیری از تصرف و تخلف به اراضی ملی یکی از اقدام های اولویت دار این اداره است، تاکید کرد: به منظور حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی، با پیگیری واحد حقوقی و یگان حفاظت این اداره و مساعدت و همکاری ماموران انتظامی در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

این مسوول از کشاورزان خواست، قبل از کاشت درخت و هرگونه عملیات زراعی در اراضی آیش و مراتع برای مشاوره و اخذ مجوزهای قانونی در این زمینه به اداره منابع طبیعی مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: سامانه تلفنی ۱۵۰۴، آماده دریافت گزارش‌های مردمی در مورد تخریب و تصرف غیرقانونی اراضی ملی و مرتعی است.

افزون بر ۹۰ درصد مساحت شهرستان به وسعت ۴۸۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل شد و با توجه به شرایط اقلیمی،۲۴۳هزار هکتار آن عرصه های بیابانی و ۲۳۷ هزار هکتار آن هم مرتع است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =