توزیع نشدن عادلانه منابع ملی مانع محرومیت‌زدایی در کشور شده است

اصفهان-ایرنا-نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع ملی بصورت عادلانه بین بخش‌های مختلف کشور توزیع نمی‌شود که این موضوع مانع از محرومیت‌زدایی و رفع نیازها شده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسین میرزایی بعدازظهر شنبه در جمع دبیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان در سرای ورزشکاران اصفهان افزود: توزیع عادلانه ثروت موجب توسعه پایدار و همه‌جانبه می‌شود و بسیاری از گلایه‌ها و نارضایتی‌ها را کاهش می‌دهد.

وی تاکید ‌کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت باید در کنار یکدیگر بر ارائه یک برنامه جامع برای تحقق این موضوع بکوشند و مانع از بی‌عدالتی در جامعه شوند.

وی با اشاره به دغدغه برخی از جوانان اصفهانی مبنی براینکه برچسب برخورداری این خطه موجب محرومیت در بخش‌هایی از استان شده است، خاطرنشان‌کرد: در سطح کلانشهر اصفهان و بسیاری از شهرستان‌های اصفهان کمبودهای زیادی وجود دارد.

عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ازدواج، مسکن و نیازهای فرهنگی و ورزشی جوانان را مهم بیان ‌کرد و اظهار داشت: سال گذشته طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مطرح شد تا بر اساس آن، به برخی از چالش‌ها پاسخ داده شود.

وی یادآور شد: برخی از نهادها وظیفه و ماموریت خود را در حوزه ازدواج انجام نمی دهند که این موضوع آسیب‌ زیادی ایجاد کرده است و باید تصمیم‌گیری صحیحی در باره آن انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان  نیز در این نشست اظهار داشت: جوانان اصفهان در قالب تشکل‌های مردم نهاد در یکسال گذشته اقدامات گسترده‌ای در حوزه محرومیت‌زدایی، تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی، آموزش عمومی و کمک به مناطق سیل زده انجام داده‌اند که این مساله ظرفیت جوانی و تشکل‌های مردم نهاد برای رفع معضلات جامعه را نشان می‌دهد.

سیدمحمد طباطبایی افزود: تسهیل شرایط و قوانین برای توسعه فعالیت‌های قشر جوان لازم است که برای این کار نشست‌های تخصصی با حضور مدیران کل دستگاه‌های استانی و نمایندگان مجلس برگزار شده است.

وی تشکیل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استانی و شهرستانی را ظرفیتی برای پاسخ به نیازهای این قشر بیان‌ کرد و گفت: دستورکارهای عملیاتی و اجرایی باید در راس تصمیمات این جلسات قرار گیرد که جوانان در این حوزه نقش موثری دارند.

به گزارش ایرنا، از میان ۲۳ میلیون جوان ۱۵ تا ۲۹ سال در کشور، یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفرشان در استان اصفهان زندگی می‌کنند که در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، هنری و فناوری اطلاعات نقش آفرینی می‌کنند و سرمایه‌گذاری برای این قشر موجب توسعه و رونق استان خواهد شد.

وجود بیش از ۲۰۰ سازمان مردم‌نهاد ویژه این قشر از دیگر ابعاد حضور و توجه به جوانان در استان اصفهان است که با تدبیر دولت و تغییر سیاست‌های کلی به بار نشسته و موجب افزایش مشارکت این قشر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =