گروه جهادی ۴۰۰ نفره ۵۸ خانه و مدرسه در شهر مراوه‌تپه را مرمت کردند

گنبدکاووس - ایرنا - یک گروه جهادی ۴۰۰ نفره با حمایت بنیاد علوی در تعطیلات نوروز امسال، علاوه بر تعمیر یا احداث ۴۵ واحد مسکونی، ۱۳ مدرسه در شهر مرزی مراوه‌تپه و ۱۶ روستای این شهرستان کم برخودار را دیوارکشی و مرمت کردند.

مسوول این گروه جهادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که اعضای این گروه جهادی از استان‌های گلستان، تهران و البرز بودند که با حمایت مالی چهار میلیارد ریالی بنیاد علوی از دوم تا ۱۴ فروردین باحضور در شهر و روستاهای شهرستان مراوه‌تپه اقدام به فعالیت‌ کردند.

مهدی سادین افزود: اعضای این گروه جهادی در قالب ۳۰ تیم به روستاهای مراوه‌تپه اعزام شدند و اقدام به تعمیر و مرمت واحدهای مسکونی، احداث سرویس بهداشتی، حمام، دیوارکشی و بتن ریزی محوطه حیاط افراد کم برخودار و نیز رنگ آمیزی، دیوار کشی و بتن ریزی ۱۳ واحد آموزشی این شهرستان نمودند.

وی اضافه کرد: اقدامات انجام شده در راستای سیاست محرومیت زدایی بنیاد علوی از مناطق محروم و کمتر توسعه یافته انجام شد و تا حدودی توانست در رفع مشکلات عمرانی و بهداشتی موثر بوده و لبخند رضایت و امید به آینده را بر چهره مردمان این دیار بنشاند.

درهمین پیوند امانگلدی ضمیر فرماندار مراوه‌تپه نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن قدردانی از اقدامات این گروه جهادی، گفت: فعالیت‌های خداپسندانه این گروه جهادی در تعطیلات نوروزی در ادامه طرح‌ها و فعالیت‌های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام شد و این رویه خدمتی همچنان ادامه دارد.

شهرستان مراوه‌تپه افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در دو نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کد شناسایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =