۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84282787
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی از حضور افراط گرایان راست‌گرا در آتش‌نشانی هامبورگ

تهران- ایرنا- حضور افراد وابسته به جریان راست‌گرایی افراطی در آتش‌نشانی شهر هامبورگ آلمان، نگرانی مقامات این شهر را به دنبال داشته‌است.

به گزارش ایرنا، نگرانی از فعالیت راست گرایان افراط گرایی در نهادهای عمومی آلمان با مشخص شدن حضور چنین افرادی در نیروهای آتش نشانی هامبورگ بار دیگر خبر ساز شده است.

خبرگزاری د.پ.آ. آلمان امروز (شنبه) فعالیت های چندین مظنون به افراط گرایی در آتش نشانی هامبورگ مورد توجه قرار گرفته است. مقامات آتش نشانی این شهر می گویند در یک مورد ، یک افسر آتش نشانی از افراط گرایان راست گرا در شبکه های اجتماعی حمایت کرده و چندین بار محتوای نژادپرستانه را در آنجا بازنشر کرده است.

در پی این اقدام، این فرد بلافاصله از فعالیت رسمی منع و تحقیقات در این باره آغاز شده است. در موردی دیگر پنج نفر از نیروهای آتش نشانی نمادهای خلاف قانون اساسی را رد و بدل کرده اند که تحقیقات از آنها نیز آغاز شده است.

طبق اطلاعات اداره آتش نشانی هامبورگ، افراد مظنون به داشتن تمایلات افراط گرایانه از سوی نهاد حفاظت از قانون اساسی و از طریق دفتر گزارش فعالیت های افراط گرایان راست گرا که نوامبر گذشته در دفتر پلیس جنایی ایالتی تاسیس شده است ، تحت نظر قرار گرفته اند.

به  گزارش نشریه «هامبورگر آبندبلات» آتش نشان معلق در گروه واتس اپی افراط گرایان که اعضای آن دیدگاه های افراط گرایان راست گرا را منتشر می کنند ، فعال بوده اند.

در همین رابطه «کریستیان شوارتز» رئیس آتش نشانی هامبورگ گفت: «راست گرایان افراط گرایی در بین نیروهای آتش نشانی جایی ندارند. تبعیض از هر نوع نه پذیرفته شده و نه قابل تحمل است». سازمان آتش نشانی هامبورگ با حدود دو هزار و ۹۰۰ کارمند دومین گروه بزرگ آتش نشانی در آلمان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =