فرمانداران، مسوولیت تعطیلی یا فعالیت اصناف را در قزوین بر عهده دارند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: مسؤولیت تعطیلی یا فعالیت یک واحد صنفی در استان از امروز تا یک هفته بر عهده فرمانداران است و اگر نتیجه اقدامات آنها مطلوب نبود ستاد استانی وارد عمل می‌شود و تصمیم گیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در هفتادمین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، افزود: چندان موافق تعطیلی مشاغل نیستیم و بیشتر خواستار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان هستیم.

وی اضافه کرد: هر صنفی که مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت کند باید از سوی فرماندار همان شهرستان مورد حمایت قرار گیرد و اصناف متخلف نیز با برخورد جدی مواجه شوند.

جمالی پور تصریح کرد: اگر مدیریت فرمانداران در این مدت خوب بود، اقدامات پیشگیرانه برعهده آنها باقی می‌ماند، اما اگر مدیریت مناسبی صورت نگرفت و وضعیت کرونا در شهرستان‌ها افزایش یافت، در آن موقع، تصمیمات از حوزه شهرستان خارج می شود و به صورت استانی مدیریت و پیگیری خواهد شد.

استاندار قزوین با بیان اینکه هیچ مسؤولی برای تعطیلی اصناف و مشاغل از جمله رستوران‌ها تمایل ندارد، اظهار داشت: برخی اصناف گناهی ندارند و به خاطر تخطی دیگران در حال ضرر و زیان هستند، اما برخی دیگر از این مراکز، ازدحام ایجاد می‌کنند و هیچ یک از شهروندان حاضر در این مراکز هم ‌ماسک نمی‌زنند.

جمالی پور ادامه داد: برخی پاساژها در استان قزوین ملزم هستند یک نفر را جلوی درب مامور کنند تا برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به مردم تذکر دهند و اگر این مهم رعایت نشود بلافاصله باید تعطیل شوند.

این مقام ارشد اجرایی استان قزوین تاکید کرد: بهتر است رستوران‌ها به صورت بیرون بر فعالیت کنند چون قرار نیست به خاطر درآمد و معیشت جان خود را از دست بدهیم و لازم است که با تدبیر و همکاری و هماهنگی با هم در این مسیر قدم برداریم. 

جمالی پور بر کنترل خودروها از ساعت ۲۲ امشب تاکید کرد و گفت: ساعت ۲۲ به بعد ماشین ها باید توقیف یا جریمه شوند و نظارت های سختگیرانه ای در این خصوص صورت گیرد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در خصوص تعطیلی و کاهش ساعت فعالیت کارمندان وجود ندارد و همه کارکنان اداری باید بر اساس روزهای معمولی سرکار حاضر باشند.

جمالی پور در واکنش به برخی نگرانی‌ها در خصوص افزایش قیمت مرغ و کاهش مواد غذایی، گفت: با یکسان شدن قیمت مرغ در کشور و تعیین قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان برای هر کیلوگرم، تعزیرات مکلف به برخورد با افزایش قیمت است و پیش بینی می‌شود که تا هفته‌های آینده، التهاب در بازار این محصول کاسته شود.

سونامی کرونا پیش روی استان قزوین قرار دارد

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین نیز در این نشست گفت:افزایش سفرها و انجام دید و بازدیدهای عید در ایام نوروز موجب شد امروز به پیک چهارم کرونا نزدیک شویم.

منوچهر حبیبی با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی کرونا در استان قزوین بین چهار تا پنج برابر افزایش یافته است، اظهار داشت: ۵۰ درصد بیماران بستری افزایش یافته است و باید محدودیت‌های جدیدی را در این رابطه اعمال کرد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید برای آماده سازی تخت‌های درمانی،تدابیر لازم را بیندیشد و همه بیمارستان‌ها در حالت آماده باش قرار بگیرند؛ همچنین بیمارستان‌های خصوصی نیز باید حداقل ۱۵ درصد ظرفیت خود را به بیماران کرونایی اختصاص دهند.

حبیبی با بیان اینکه تست‌های سریع کرونا باید در خدمت قرارگاه شهید سلیمانی قرار گیرد، اظهار داشت: فرمانداران شهرستان‌ها نباید انتظار کمک از یکدیگر داشته باشند چون همه شهرستان‌ها به اندازه کافی درگیر مسائل بیماری هستند و باید از امکانات بومی به نحو مطلوب استفاده کنند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و مطبوعات وارد فاز هشدار شوند و تاکید کنند که کنترل روی تردد خودروها افزایش یابد، چراکه تاکنون ۱۸ هزار خودرو جریمه شده است.

در پایان این نشست مصوب شد که رستوران‌ها از امروز به بعد به صورت بیرون بر فعالیت کنند، تالارهای پذیرایی تعطیل شوند،  هیچگونه تعطیلی و کاهشی در ادارات صورت نگیرد و در عوض هر کارمندی شیوه نامه بهداشتی را در اداره رعایت نکند باید از سوی مدیر دستگاه به تخلفات اداری معرفی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =