۵۵۸ تخت درمانی برای پیک چهارم کرونا در قزوین فراهم شده است

قزوین - ایرنا - رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: ۵۵۸ تخت درمانی در قالب برنامه B برای بیماران کرونایی قزوین در پیک چهارم کرونا فراهم شده است.

 گزارش ایرنا، سهیل سلطانی روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین واقع در سالن شهید امامی استانداری افزود: از این تعداد ۴۴۶ تخت عادی و ۱۱۲ تخت ویژه است.

وی با بیان اینکه احتمال دارد این میزان تخت جوابگوی بیماران کرونایی نباشد، اظهار داشت: قرار شده در برنامه C برای بیماران احتمالی ۸۰۰ تخت درمانی درنظر گرفته شود که امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی به چنین جایگاهی نرسیم.

سلطانی اضافه کرد: بیمارستان بوعلی قزوین ۱۰۰ درصد ظرفیت خودش را به درمان بیماران کووید ۱۹ اختصاص داده است و به بیمارستان ولایت و دیگر مراکز درمانی نیز ابلاغ شده که در این مدت عمل جراحی الکتیو را لغو کنند.

این مسؤول در ادامه به آمار بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۲۹۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا  در مراکز درمانی قزوین بستری هستند و از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون چهار بیمار نیز جان خودش را از دست داده‌اند.

به گفته سلطانی، افراد بالای ۶۰ سال بیشترین گروه سنی هستند که جان خودشان بر اثر بیماری کرونا را از دست می‌دهند و ریسک فوت در این گروه سنی بسیار بالاست؛ با این حال ۶۲ بیمار در آی سی یو قرار دارد و ۱۵ بیمار نیز در وضعیت بد تنفسی هستند.

وی در خصوص واکسیناسیون نیز بیان داشت: از ابتدای این اقدامات تاکنون چهار هزار و ۲۵۲ دوز واکسن کرونا به بیماران خاص، کادر درمان و بهداشت، فوریت‌های پزشکی و ۱۱۵، جانبازان، سالمندان بهزیستی، پاکبانان شهرداری و بسیج و سپاه قزوین تزریق شده است.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی خاطرنشان کرد: ویروس جهش یافته کرونا در کشور گردش پیدا کرده و درحال ورود با سرعت بالا به سمت پیک چهارم کرونا هستیم؛ به طوری که نمودار بستری‌ها با سرعت بالا معادل ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه ماه قبل درحال افزایش است.

اگرچه قزوین یکی از پنج استان پرتردد کشور بود اما استان البرز، گیلان نیز در نزدیکی قزوین نیز با افزایش آمار روبرو هستند و نمودارها نشان می‌دهد که موج بستری‌ها از هفته دوم نوروز به صورت تصاعدی افزایش یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =