سامانه بارشی امشب از آذربایجان‌شرقی خارج می‌شود

تبریز - ایرنا - رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی از اواخر امروز از استان خارج و جوی نسبتا پایدار تا پایان هفته حاکم می‌شود.

محمد امیدفر، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه با خروج این سامانه دمای هوا امشب کاهش می یابد، افزود: از فردا تا روز جمعه به تدریج دمای هوای استان به صورت نسبی تا ۱۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه هوای استان امروز نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و بارش باران به صورت رگبار و رعد و برق و در بعضی ساعات مه رقیق همراه است، اظهار داشت: از شب به تدریج از میزان ابرها کاسته می شود.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از فردا هوای استان صاف تا قسمتی ابری، بعد از ظهر افزایش ابر و در بعضی ساعت ها با غبار محلی همراه است.

امیدفر، ادامه داد: با توجه به وزش باد ملایم گاهی تا نسبتا شدید در استان، احتمال آسیب دیدن سازه های موقت و گلخانه ها، تابلوهای تبلیغاتی، سقوط اجسام از ساختمان های نیمه کاره و شکستن شاخه های درختان وجود دارد.

آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =