حوزویان در بصیرت افزایی رسالت جدی و مهمی دارند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: بصیرت‌افزایی جزو برجسته‌ترین کلید واژه‌های رهبری به شمار می‌آید و حوزه‌های علمیه در این عرصه رسالت بسیار جدی دارند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز شنبه در دیدار مدیر و معاونان حوزه علمیه استان قزوین اظهار داشت: بصیرت‌افزایی از جمله ضروریات مهم آینده کشور است چرا که دشمن در فضاهای گوناگون نظیر فضای مجازی متمرکز شده است و تلاش می‌کند تا مدیریت آن را به سمت و سویی که می‌خواهد، هدایت کند و لازم است حوزه‌های علمیه نیروهایی را تربیت کند که هدایت‌گر جامعه باشند و این شرایط را مدیریت کنند.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونیِ فضای مجازی، بصیرت‌افزایی را باید جزو جدی‌ترین کارهایمان مورد توجه قرار دهیم و طلاب را نسبت به فضای مجازی و مسائلی از این دست، حساس‌تر کنیم.

این مسوول یکی از دغدغه‌های مهم در عرصه حوزه علمیه، محدودیت‌های کرونایی است و لازم است با برنامه‌ریزی ویژه علم و تزکیه با هم پیش برود و شاهد توقف طلاب جوان در این 2 عرصه مهم نباشیم.

آیت اله عابدینی ادامه داد: باید تلاش کنیم سطح علمی و معنوی حوزه‌های علمیه را با سطح اساتید بزرگ هماهنگ و نزدیک کنیم، اگرچه کار بسیار سخت و سنگینی است اما با پشتکار، توکل و توسل این امر محقق خواهد شد.
وی آمادگی حوزویان برای ورود به ماه رمضان را ضروری دانست و عنوان کرد: متون دینی در معرفی و آمادگی برای ورود به ماه رمضان، مطالب بسیاری را عرضه کرده و این مهم نشان دهنده اهمیت این معناست و ما نیز در این راستا رسالت جدی داریم.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: در ماه شعبان از خطبه شعبانیه غافل نشویم و آن را تکثیر کنیم و در اختیار ائمه جماعات قرار دهیم تا بتوانیم با آمادگی بیشتری وارد ماه مبارک رمضان شویم.

وی تصریح کرد: در انتخابات ، رهبر فرزانه انقلاب بر مشارکت حداکثری تأکید دارند. کسانی که فتنه‌گری می‌کنند این مهم را اهرم فشار قرار می‌دهند تا بگویند اگر هر کسی را که ما می‌خواهیم اجازه ورود ندهید، مردم مشارکت نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: هنر این است که مشارکت حداکثری در کنار حفظ ارزش‌ها تحقق یابد و از امروز باید برای تحقق این رسالت برنامه‌ریزی شود و حوزه‌های علمیه برای این معنا برنامه‌ریزی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =