گازرسانی به شهرهای ایلام تا پایان دولت به اتمام می رسد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز ایلام از گازرسانی به کلیه شهرهای استان ایلام تا پایان دولت خبر داد و گفت: تاکنون ۲۵ شهر استان گازدار شده و تنها شهر پهله در دست اقدام است که عملیات این شهر نیز تا پایان کار دولت تدبیر و امید به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز ایلام، عباس شمس اللهی روز شنبه در دیدار با استاندار ایلام افزود: طی چهار سال گذشته در دولت دوم تدبیر و امید تاکنون سه شهر استان گازدار شده و تا پایان کار دولت، همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی یادآور شد: در طول چهار سال گذشته ۲۰۵ روستای استان گازدار شده اند و با اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای در دست اقدام تا پایان دولت، ضریب نفوذ گازرسانی روستایی استان به ۹۷ درصد می رسد و کار مطالعه ، طراحی و اجرای گازرسانی به سه درصد روستاهای باقیمانده استان در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: در دولت دوم تدبیر و امید تاکنون ۵۳۶ واحد صنعتی، تولیدی در اقصی نقاط مختلف استان گازدار شده است.

شمس الهی با بیان اینکه شرکت گاز در پایان سال جاری اقدام به پرداخت مبلغ ۱۸ میلیارد ریال از مطالبات شهرداری ها و دهیاری ها نموده، گفت: شرکت گاز به منظور عمران و آبادانی، رفع مشکلات طرح هادی روستاها هرساله مبلغ قابل توجهی به روستاهایی که کار گازرسانی در آنها انجام می شود، بعنوان هزینه حفاری پرداخت می کند.

شمس اللهی با توجه به فعالیت مداوم و درآمد زایی شرکت‌های پتروشیمی و کارخانه سیمان ایلام از استاندار درخواست کرد با صدور دستور لازم به شرکت های مذکور نسبت به پرداخت مطالبات معوق شرکت گاز استان که بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال است، اقدام کند تا با تزریق این نقدینگی در اتمام پروژه های در دست اقدام تسریع شود.

استاندار ایلام نیز در این دیدار اظهار داشت: عملکرد مناسب شرکت گاز ایلام در گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی بعنوان یک دستگاه اجرایی موفق در سطح استان قابل تقدیر است.

محمد نوذری افزود: خدمات شرکت گاز استان ایلام در زمینه گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی و بخصوص مناطق محروم موفق بوده است.

وی یادآور شد: انتظار می رود سایر دستگاه های اجرایی نیز همچون این دستگاه برای خدمت به مردم تا پایان دولت تلاش خود را دوچندان کنند.

استاندار ایلام از مدیرعامل و مجموعه شرکت استان بدلیل تامین پایدار جریان گاز مشترکان در طول سال گذشته و عدم قطع گاز در سطح استان بخصوص در فصل سرد زمستان که سبب رضایت مردم از عملکرد این شرکت شده قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =