اعتبار توزیع برق کشور برای سال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان است

بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیرگفت: اعتبار طرح‌های توزیع برق در سال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان است که بخش قابل توجه آن صرف اصلاح، بهینه‌سازی و توسعه شبکه‌های برق‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، غلامعلی رخشانی‌مهر روز شنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: تزریق اعتبارات مناسب در سال گذشته به طرح‌های برق‌رسانی سبب افزایش تاب‌آوری شبکه‌ها و کاهش خاموشی‌ها شد که این رویه در سال جاری نیز با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا در استان بوشهر نیز کارهای خوبی در اجرای طرح‌های برق‌رسانی انجام شده و در ادامه این طرح‌ها برنامه‌های متنوعی نیز برای سال ۱۴۰۰ تدارک دیده شده است.

رخشانی‌مهر با تاکید بر عبور موفق از پیک بار مصرف برق در سالجاری ادامه داد: برای تامین برق تابستان پیش‌رو در بخش تولید، انتقال و توزیع برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که مشترکان برق تابستان را بدون خاموشی سپری کنند.

وی افزود: عبور موفق از پیک تابستان بدون اعمال خاموشی مستلزم همکاری مشترکان برق است که در این مسیر باید نهایت همکاری با مجموعه وزارت نیرو انجام شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیرتاکید کرد: اعمال خاموشی در تابستان پیش رو در دستور کار وزارت نیرو نیست و تنها درخواست این وزارتخانه افزایش مصرف انرژی در بخش‌های صنعتی با زمان‌بندی خاص است که بتوانند با جابه جایی بار اصلی برق، مانع از اعمال خاموشی شوند.

رخشانس‌مهر عنوان کرد: از ۶۰ هزار مگاوات برق تحویلی به شبکه سراسری بیش از ۲۲هزار مگاوات صرف حوزه سرمایشی می‌شود که این نشان از ضرورت توجه بیشتر به این حوزه و به ویژه در بخش مدیریت مصرف است.

وی افزود: در این راستا از مردم تقاضا می‌شود درجه کولرگازی را روی دمای ۲۴ درجه تنظیم کنند تا همانند ۲ سال گذشته علاوه بر کاهش مصرف برق از بروز خاموشی ها نیز جلوگیری کنند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تاکید کرد: تامین برق مشترکان خانگی خط قرمز وزارت نیرو است و باید با مدیریت شایسته شرایط به شکلی رقم بخورد تا از تحمیل خاموشی بر مشترکان برق خانگی جلوگیری شود.

رخشانی‌مهر یادآور شد: میزان بارش‌ها تاکنون نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد و امید است با بهبود وضعیت در ادامه شاهد تامین انرژی مورد نیاز نیروگاه‌های آبی تولید برق در کشور باشیم.

وی با تاکید بر نوسازی و بهسازی شبکه‌های فرسوده برق به خصوص در مناطق روستایی ادامه داد: چنانچه محدودیت تولید و انتقال برق وجود نداشته باشد ولی شبکه‌ها دارای فرسودگی باشند بدون شک حاصل تلاش کارکنان صنعت برق به دست مشترکان به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی نخواهد رسید.

رخشانی‌مهر عنوان کرد: برای  تحقق این مهم به هر اندازه که استانداری‌ها تامین اعتبار کنند شرکت توانیر نیز معادل آن اعتبار لازم را برای پایداری وضعیت شبکه تخصیص می‌دهد.

وی گفت: امسال در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت خوبی از صنعت برق شکل گرفته که این مهم نویدبخش اتفاق‌های مهم و مطلوبی برای این صنعت در سال ۱۴۰۰ است.

در این نشست غلامرضا حشمتی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =