۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 84282623
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روستای " سراب‌غضنفر " دلفان قرنطینه شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان گفت: بدلیل ابتلای شمار زیادی از اهالی روستای "سراب‌غضنفر" به ویروس کرونا این روستا قرنطینه شد.

دکتر "یوسف‌رضا جهانیان" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد:با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، روستای  سراب غضنفر قرنطینه و تست عمومی اهالی آن آغاز شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا در  کشور که با برگزاری مراسم عزاداری و حضوری افرادی از خارج استان تا روز گذشته  ۴۸ نفر مبتلای قطعی در این روستا شناسایی شدند.

جهانیان ادامه داد: مداخلات لازم جهت مراقبت های خانگی مبتلایان، گندزدایی معابر روستا و توزیع بسته های بهداشتی انجام شده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته بسته های بهداشتی و مواد غذایی مورد نیاز مردم با همکاری سپاه و بسیج توزیع خواهد.

وی بیان کرد: هم اکنون کادر بهداشت و تیم های پزشکی در حال غربالگری روستا هستند و با هماهنگی‌های صورت گرفته، "سراب غضنفر " به عنوان یکی از کانون‌های این ویروس از امروز قرنطینه است.

رییس شبکه بهداشت و درمان دلفان ادامه داد:  باتوجه به وضعیت پیش آمده ضرورت دارد  مدارس و مساجد این منطقه بسته شوند.

جهانیان افزود: از مردم شهرستان  تقاضا می شود مراسم عزا و عروسی را لغو و از هر گونه تجمع خودداری نمایند.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و استفاده از ماسک همچنان موثرترین راه های جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هستند که امیدواریم مردم با درک شرایط موجود این موارد را رعایت نمایند.

روستای سراب غضنفر از توابع بخش مرکزی ، در ۲۰ کیلومتری شرق نورآباد مرکز شهرستان دلفان واقع شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =