۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84282620
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ایتالیا با از سرگیری قرنطینه کرونایی، چهره نظامی به خود گرفت

تهران – ایرنا – ایتالیا در پی رسیدن شمار روزانه بیماران کووید–۱۹ به بیش از ۲۰ هزار مورد، از روز شنبه وارد قرنطینه شدید و سراسری سه روزه برای جلوگیری از اوج گیری همه گیری در تعطیلات عید پاک شده و چهره نظامی به خود گرفته است.

به گزارش شنبه ایرنا از روزنامه دیلی میل؛ هدف از این قرنطینه از سوم تا پنجم آوریل (۱۴ -۱۶ فروردین ماه)  که در آن مقررات سختگیرانه تری توسط نیروهای پلیس، اعمال خواهد شد، سراسر ایتالیا به منطقه قرمز کرونایی تبدیل شده و هرگونه جابجایی در مکان های گردشگری با محدودیت همراه خواهد بود، رویارویی با افزایش قابل توجه موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ می باشد.

براساس مقررات قرنطینه در ایتالیا؛ سفرهای غیرضروری در طول تعطیلات سه روزه عید پاک ممنوع است، هر چند شهروندان مجاز به برپاکردن میهمانی به همراه حداکثر ۲ بزرگسال دیگر در خانه های خود هستند.

استان های ایتالیا حتی پس از پایان تعطیلات عید پاک تا روزهای پایانی آوریل (۱۰ اردیبهشت ماه)، همچنان تحت محدودیت های قرمز یا نارنجی قرار خواهند داشت.

همزمان با پر شدن ظرفیت بیمارستان های این کشور برای پذیرش و بستری بیماران کووید ۱۹، اکنون ۳۹ درصد از تخت های آی سی یو بیمارستان ها به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته است که فراتر از آستانه بحران به شمار می رود.

یش از ۵۰ درصد بیماران کووید -۱۹ در منطقه پرازدحام لومباردی در شمال ایتالیا که به شدت دچار این بیماری است، به گونه انگلیسی مبتلا شده اند.

با فراتر رفتن شمار روزانه بیماران کووید–۱۹ در فرانسه در روز جمعه از ۴۶ هزار مورد،  این کشور در همسایگی ایتالیا وارد سومین قرنطینه سراسری به مدت چهار هفته شد.

تصمیم ایتالیا و فرانسه برای به اجرا گذاشتن مقررات قرنطینه، به علت همه گیری گسترده گونه ای از ویروس کرونا موسوم به انگلیسی، همزمان با دیگر کشورهای اروپائیست.  

ایتالیا با مجموع نزدیک به چهار میلیون مبتلا و بیش از ۱۱۰ هزار قربانی در جایگاه هفتمین کشور آسیب دیده از همه گیری ویروس کرونا قرار دارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان