۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84282608
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: زمین مورد نیاز جوانان برای ساخت مسکن واگذار شود

یزد- ایرنا- نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، واگذاری زمین مورد نیاز جوانان برای ساخت مسکن در شهرستان میبد را خواستار شد.

به گزارش ایرنا سید جلیل میرمحمدی روز شنبه در نشست هم اندیشی مسوولان استان و شهرستان با اشاره به مشکلات میبد در حوزه‌های مختلف شهری، موضوع طرح ملی مسکن را مهم دانست واگذاری زمین برای ساخت و ساز مسکن جوانان را خواستار شد.

وی در این نشست که با هدف بررسی مشکلات اجرای طرح ملی مسکن ، بافت تاریخی میبد و جانمایی اختصاص زمین‌هایی برای احداث پایانه مسافربری و میوه و تره بار با حضور مسوولان استان و شهرستان برپا شد به معضلات بافت تاریخی و بناهای به حال خود رها شده در این بافت هم اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد هم به دیر اجرا شدن طرح ملی مسکن در میبد اشاره و جانمایی برای اجرای این طرح در میبد با توجه به بازنگری طرح جامع شهر را خواستار شد.

محسن صادقیان، مشکلات مسکن مهر را هم یادآور شد و بر رفع مشکلات مطرح شده از جمله آسفالت محوطه این مجموعه و اطراف آن تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به رودخانه‌های متروکه و رها شده در سطح شهر گفت: جمع آوری نخاله‌ها ، ایجاد دیوارهای حفاظتی  و استفاده از ظرفیت آنها برای احداث پارک مد نظر باشد.

در این نشست میزان تامین آب برای شرکت‌های صنعتی و مشکلات شهرک تلاشگران میبد مرتبط به ارائه سند به صاحبان صنف‌های راه اندازی شده در این شهرک مورد بررسی قرار گرفت.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار میبد هم در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، واگذاری رودخانه ظفر برای احداث پارک مشاهیر با همکاری آب منطقه ای ، واگذاری ۲  هکتار زمین برای احداث پارک بانوان و پنج هکتار زمین برای پایانه میوه و تره‌بار را از مصوبات این نشست اعلام کرد.

فرزین خادمی در ادامه به مصوب شدن واگذاری ۶ هکتار زمین در کنار جاده بفروئیه به متقاضیان از سوی اداره راه و شهرسازی ، واگذاری پنج هکتار زمین برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در شهرک شهدا و پیگیری مطالعات طرح زمین ۶۰۰ هکتاری برای شهرستان ، واگذاری ۲۶ هکتار زمین برای احداث پایانه مسافربری و خودروی  سنگین و همچنین زیر سازی و آسفالت شهرک تلاشگران هم اشاره کرد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =