دوره‌ آموزش مقابله با کودک آزاری در قزوین برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: دوره آموزش پیشگیری و مقابله با کودک آزاری برای کنشگران اجتماعی و سمن‌ها در این استان برگزار می‌شود.

صدیقه ربیعی روز شنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره با تمرکز بر کودکان در معرض خطر و بزه‌ دیده در شهرستان‌های استان قزوین، اموزش‌های لازم را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: پیش بینی شده در این دوره آموزشی حدود یک هزار کنشگر اجتماعی، تسهیل گر و سازمان‌های مردم نهاد با موضوع قانون حمایت از اطفال و نوجوانان مصوب سال ۱۳۹۹ به صورت مجازی آشنا شوند.

ربیعی اظهار داشت: اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در تفاهم نامه‌ای با یک مرکز آموزشی، شرایط و نحوه آموزش‌ها را تشریح و تبیین کرده است.

به گفته این مسؤول، این مرکز قرار است به ساخت انیمیشن‌های سه دقیقه‌ای و فیلم‌های ۳۰ دقیقه‌ای با موضوع کودک آزاری و روش‌های مقابله با آن اقدام کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: کودک آزاری یکی از آسیب‌های اجتماعی پنهان در جامعه است که متاسفانه در این سال‌های اخیر به دلیل نبود آموزش و فرهنگسازی مناسب در حال رشد بوده و دولت تصمیم جدی دارد تا با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان این موضوع را کنترل کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =