اخبار مناطق تهران؛ ۳۰ فرش گل در بزرگراه های منطقه ۲ پایتخت گسترده شد

تهران - ایرنا - معاون خدمات شهری و محیط زیست  منطقه ۲ تهران گفت: ۳۰ فرش گل در بزرگراه های منطقه ۲ پایتخت گسترده شد.

به گزارش رو شنبه ایرنا؛ «علی اکبر کریمی پور» با بیان اینکه کاشت گلهای فصلی در بدنه بزرگراه های پایتخت به منظور طراوت بخشی و زیبایی فضاهای سبز شهری است؛ اظهار داشت: با هدف ارتقای کیفیت فضای سبز، تلطیف هوا و برخورداری فضاهای شهری از منظر مناسب همزمان با فصل بهار اجرای فرش گل در بدنه بزرگراه ها در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه گل آرایی انجام شده در حاشیه بزرگراه ها با تنظیم رنگ بندی و چیدمان گل ها در طرح های مختلف ایجاد شده افزود: در طراحی فرش گل از انواع گونه های گل های فصلی متنوع مقاوم و متناسب با شرایط اقلیمی استفاده شده است.

به گفته کریمی پور همزمان با بدنه سازی بزرگراه ها، فرش گل هایی با نقوش مختلف  از جمله تهران ۱۴۰۰در بزرگراه های شهید همت، شهید چمران حکیم و یادگار امام (ره) بوستان نهج البلاغه گسترده شد.

وی عنوان کرد: در طرح استقبال از بهار علاوه بر کاشت گل های بنفشه دربوستان ها، معابر و میادین، پیاز لاله نیز با  رنگها و اشکال متنوع کاشته شد.

نغمه بهاران با درختان کهنسال توت در منطقه ۵ طنین انداز شد

«محمود کلهری» شهردار منطقه ۵ تهران از اقدامات خلاقانه و منحصر بفرد در سطح منطقه برای نوروز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: یکی از برنامه های جالب ساخت گذر نوروزی با تزیین درختان کهنسال توت (نغمه بهاران) بود که مورد استقبال قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اقدامات ویژه ای متناسب با روزهای استقبال از نوروز در این منطقه اجرا شد گفت: در کنار این اقدامات در سطح منطقه شاهد انجام فعالیت هایی خلاقانه و نوآور بودیم که باعث شد آغاز بهار رنگ و بوی خاص تری در منطقه ۵ داشته باشد.

کلهری با اشاره به برخی از اقدامات خلاقانه و نوآور در طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ افزود: با توجه به اهمیت ویژه منطقه کن یکی از برنامه های جالب ساخت گذر نوروزی با تزیین درختان کهنسال توت (نغمه بهاران) بود که مورد استقبال قرار گرفت.

شهردار منطقه ۵ به اجرای بیش از ٥٠ پروژه کوچه رنگی در محله حصارک اشاره کرد و گفت: جشنواره پله رنگی، نصب المان حجمی پیام آور نوروز در بزرگراه حکیم ورودی به خیابان بهنام، نصب المان موقت به شاخ و برگ های هرس شده درختان، نصب المان نوری تهران ١٤٠٠ و اجرای تونل نوری در میدان صادقیه از دیگر اقدامات خلاقانه در سطح منطقه ۵ بود.

وی ادامه داد: اکران ٥ استاربورد سطح منطقه با لوگو تهران ١٤٠٠، اکران بنر با طرح پرچم ١٤٠٠ روی عرشه پل بسیج، اکران پرچم های تهران ١٤٠٠، اجرای طرح های منتخب نقاشی و لوگو تهران ١٤٠٠ در محلات کن، حصارک و ایت الله کاشانی از دیگر برنامه های اجرا شده در استقبال از بهار بود.

کلهری به جلب مشارکت شهروندان با اجرای طرح کوچه تکانی در محله شهران شمالی و جنوبی اشاره کرد وافزود: برگزاری جشنواره بالکن سبز، مرمت دیوار نگاره سفال در بزرگراه ستاری بعد از گذشت ١٠ سال  و بازپیرایی مرمت نقاشی آبنمای میدان چهارباغ نیز در راستای طرح های خلاقانه استقبال از نوروز ۱۴۰۰ اجرایی شد.

همکاری مطلوب شهروندان در پویش مردمی نه به سیزده

«محمد محمددوست» شهردار منطقه ۴ تهران راه اندازی پویش مردمی «روز سیزده در خانه می مانیم»  را مطلوب توصیف کرد و گفت: امسال نیز همانند سال گذشته شهروندان پایتخت همکاری بسیار مطلوبی با مدیریت شهری این منطقه در روز طبیعت داشتند که ارزشمند و قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری مفتخر است که ساکنان پایتخت در روز طبیعت همکاری بسیار خوبی با شهرداری تهران داشته و در خانه ماندند، افزود: با توجه به وسعت و جمعیت قابل توجه منطقه ۴ و وجود بوستان های بزرگ جنگلی و فرامنطقه، پیش بینی  های لازم برای جلوگیری از تجمع شهروندان شده بود که خوشبختانه شهروندان مشارکت بسیار خوبی در این خصوص داشتند.

شهردار منطقه ۴ ضمن قدردانی از شهروندان فهیم منطقه و ‌همچنین تشکر از زحمات نیروهای انتظامی، پلیس راهور، ستاد بحران، آتش نشانی  و اورژانس، مراکز بهداشت و درمان و تمامی دست اندرکاران  اظهار امیدواری کرد این مشارکت و همراهی تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا همچنان در بوستان ها تداوم داشته باشد.

احداث و بهسازی شبکه آبهای سطحی منطقه ۱۳
«مجتبی شکری» شهردار منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از بارندگی و هدایت روان آب ها، شبکه آبهای سطحی منطقه ۱۳، بهسازی و احداث شد، عنوان کرد: بیش از ۲۰ کانال به طول ۵۰۰ متر به منظور هدایت آبهای سطحی در سطح منطقه احداث و بازسازی شد.

وی با اشاره به احداث کانال های جدید در محدوده منطقه افزود: به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از بارندگی و هدایت روان آب های سطحی، بیش از ۱۵۰ متر نهر عرضی در ۵ نقطه از خیابان پیروزی و حدود ۷۵ متر از خیابان افروز و  بخش هایی ازخیابان سی متری نیروی هوایی و خیابان امامت احداث شده است.

شهردار منطقه ۱۳، بازدید ازمنهول ها جهت نظارت بر شبکه آبهای سطحی منطقه  و ۹ عدد حوضچه زباله‌گیر در سطح منطقه به منظور پیشگیری از ورود زباله به شبکه آبهای سطحی از دیگر اقدامات منطقه برشمرد.

وی یادآور شد: علاوه بر بازسازی و مقاوم سازی بخشی از کانال های موجود خیابان پیروزی و خیابان های فرعی منتهی به آن، جدول و نهر بزرگراه شهید یاسینی محدوده بوستان سرخه حصار نیز مرمت شد.


اجرای لکه گیری آسفالت در بیش از ۳۰۰ نقطه از معابر منطقه ۱۹
«محمد مهدی گندمی» معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۹ تهران از بهسازی و نگهداشت معابر این منطقه در قالب اجرای عملیات لکه گیری آسفالت در بیش از ۳۰۰ نقطه از معابر منطقه خبر داد و گفت: هدف از اجرای این عملیات را بهسازی و روانسازی تردد در معابر بزرگراهی و داخلی منطقه است.

وی افزود: در همین راستا طی عملیات عمرانی ضمن لکه گیری بیش از ۳۰۰ نقطه از معابر منطقه در معابری همچون خیابان های شهید زلفی، مهران، میثاق، شکوفه، بهمنیار و شکری، عملیات روکش مکانیزه آسفالت در مسیر شرق به غرب بزرگراه های آزادگان، شهید رسولی نرسیده به بزرگراه شهید هاشمی و خیابان شهامت به اتمام رسید.

گندمی با بیان اینکه طی این فعالیت نزدیک به هزار و ۱۵۰ تن آسفالت صرف لکه گیری آسفالت و بهسازی معابر منطقه شده است ادامه داد: طی هفته آتی نیز عملیات بهسازی معابر مقابل ایستگاه مترو عبدل آباد با صرف نزدیک به ۴۰۰ تن آسفالت اجرا خواهد شد.

وی  در تشریح سایر اقدامات عمرانی مربوط به نگهداشت شهر بیان کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی صورت گرفته و ضرورت مرمت معابر، این اقدام در پیاده رو خیابان های شکری، دنیا، میدان مادر، کوچه ۹ محله دولتخواه صورت گرفت.

نخستین فاز پارک آموزش ترافیک در  شمال تهران اجرا شد

«محمد خردمند» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک تهران فوق اظهار داشت : پارک ترافیک با طراحی هندسی خاص معابر و تقاطع ها  نمای کوچکی از شهر و بهترین روش‌ برای آشنا کردن کودکان با موضوع ترافیک است چرا که آنها به عنوان رانندگان آینده باید از کودکی با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند بر همین اساس  در آن  مجموعه تمامی علائم افقی و عمودی مناسب نصب و اجرا شده است تا کودکان لزوم رعایت حق تقدم و مفاهیم هر یک از انواع کنترل تقاطع ها را درک کنند.

وی خاطر نشان کرد: در منطقه یک اجرای این طرح در ضلع جنوب بوستان مهرگان در ناحیه شش، جانمایی و فاز اول آن با اجرای دو عملیات احداث دیوار سنگی جهت ایمن سازی فضای بوستان در ضلع شمال و شرق و عملیات محوطه سازی و نصب علایم راهنمایی و رانندگی به اتمام رسید.

معاون ترافیک منطقه یک تصریح کرد: دسترسی به پارک ترافیک بوستان مهرگان از بزرگراه های شهید صیاد شیرازی، امام علی (ع) و ارتش امکان پذیر است و همین مزیت می تواند این پارک را محلی برای حضور دانش آموزان از سایر مناطق قرار دهد.

وی افزود: این بوستان با وجود مکان های مختلف بازی برای کودکان و نوجوانان از جمله سایت طناب کشی، اسکیت و رینگ دوچرخه سواری می تواند با تکمیل بوستان ترافیک بعنوان محلی برای اردوی تفریحی و آموزش دانش آموزان بعد از اتمام کرونا و بازگشایی مدارس قرار بگیرد.

معاون شهردار منطقه یک از احداث فاز دو بوستان ترافیک خبر داد و گفت: فاز دوم این طرح شامل احداث ساختمانی به متراژ حدود ۲۵۰ مترمربع مشتمل بر سالن آمفی تاتر، بخش اداری و فضای آموزشی است که در سال جدید اجرا می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =