اتحادیه‌های ملی با تسهیل‌گری و بهبود تولید، شعار سال را محقق می‌کنند

تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور گفت: اتحادیه‌های ملی با تسهیل‌گری و بهبود تولید، قادر به تحقق شعار سال خواهند بود.

«صدرا علی‌اکبرخانی » امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» افزود: فلسفه وجود اتحادیه‌های ملی، دفاع از حقوق صنفی اعضا است که در  همین راستا باید در سطح کلان از حقوق صنفی اعضای خود پشتیبانی و موانع را رفع کنند.

وی اظهار داشت: اتحادیه‌های ملی برای بهبود تولید باید مطالبات و خواسته‌های تولیدکنندگان را به دولت منعکس کنند، در نتیجه ما از دولت خواستار همکاری لازم برای اجرای فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب هستیم.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور، برون‌سپاری و تصدی‌گری به اتحادیه را یکی از راهکارها برای کاهش مسوولیت های دولت دانست و گفت: اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار کشور برای اجرای فرمایشات و منویات رهبری در سال ۱۴۰۰، به اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌هایی همچون مدیریت خرید جوجه یک‌روزه، کشتار تخصصی گله‌های مرغ تخمگذار پایان دوره، واردات نهاده‌ها، صادرات تخم‌مرغ، ایجاد بارانداز صادراتی و داخلی و تنظیم بازار تخم مرغ خواهد پرداخت.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها حدود یک میلیون ۱۰۰ هزار تن تخم مرغ در سال ۹۹ در کشور تولید شد که از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از ۶۰ هزارتن از این محصول به کشورهای هدف صادر شد.

طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، برمبنای افزایش نرخ عوامل تولید، نرخ هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب واحدهای مرغداری ۱۴ هزار تومان تعیین شد در حالی که نرخ تعیین شده پیش از این نیز برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی ۱۲ هزار تومان بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =