هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وزش باد شدید در این استان هشدار داد

مشهد- ایرنا- مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی روز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وزش باد شدید و خسارت زا همراه با بارش‌های رگباری باران در این استان هشدار داد.

به گزارش مرکز هواشناسی خراسان رضوی، طبق تحلیل نقشه‌‎ها و مدل‎های هواشناسی از امروز (شنبه) جو این استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی قرار می‌گیرد که پیامد آن باد شدید تا خیلی شدید، افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و رعد و برق خواهد بود.

بر اساس این گزارش فعالیت این سامانه تا یکشنبه شب هفته جاری ادامه خواهد داشت که به دنبال آن وزش باد توام با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید همراه با بروز خسارت پیش‌بینی شده است.

همچنین وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق با احتمال ریزش تگرگ، احتمال آبگرفتگی و رواناب بویژه در شمال غرب، شرق و مرکز استان خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.

مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه از کاهش ۱۰ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در مناطق مختلف این استان برای روز یکشنبه هفته جاری خبر داد.

در این اطلاعیه توصیه شده است تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی در نظر گرفته شده و احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی و عدم صعود به ارتفاعات رعایت شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =