ورود هلال احمر به مسائل سیاسی سم است

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر بی‌طرفی این جمعیت در مسائل سیاسی گفت: در سال ۱۴۰۰ که انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود، هلال احمر نقش بی طرف دارد و ورود به مسائل سیاسی برای این جمعیت سم است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر،  این مطلب را محمدحسن قوسیان مقدم در دیدار نوروزی با مدیران ستاد جمعیت هلال احمر عنوان و ضمن قدردانی از حضور کارکنان و امدادگران در اجرا و برگزاری طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور و طرح امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۰ گفت: همکاران جمعیت هلال احمر در تعطیلات نوروز به صورت ویژه در پایگاه ها و مناطق مرزی حضور داشتند و این حضور و فعالیت ارزشمند است.

وی به سختی های سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: تحریم ها در سال گذشته مشکلات زیادی برای جمعیت به وجود آورد، در برهه ای از سال ۱۳۹۹ جمعیت هلال احمر حتی به سختی قادر به پرداخت حقوق پرسنل بود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: برای سال جدید همه واحد ها به صورت جداگانه برنامه های سال ۱۴۰۰ را با تکیه بر برنامه پنچ ساله، در اختیار حوزه دبیرکل قرار دهند تا به همان میزان اعتبار اختصاص یابد.

قوسیان مقدم پیش تر از این نیز در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا احتمال استفاده از امکانات یا منابع هلال احمر در فعالیت های انتخاباتی پیش رو وجود دارد، گفته بود: جمعیت هلال احمر یک اصول هفت گانه بین المللی از جمله بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشردوستی، یگانگی و جهانشمولی دارد که پایبند به آن است و هرگونه فعالیت انتخاباتی در این جمعیت ممنوع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =