تاکسی‌های با عمر کمتر از ۱۰ سال باید هر ۶ ماه معاینه فنی دریافت کنند

قزوین- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: تمامی تاکسی‌های با عمر پایین‌تر از ۱۰ سال هر ۶ ماه و تمام تاکسی‌های با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه ملزم به دریافت گواهی معاینه فنی هستند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل عرشیان روز شنبه با بیان اینکه برای داشتن هوای پاک تاکسی‌ها همچون دیگر خودروها ملزم به دریافت معاینه هستند، افزود:تاکسی‌هایی که از تاریخ تولید آنها یک سال گذشته است باید برای دریافت گواهی معاینه فنی به مراکز مجاز معاینه فنی مراجعه کنند.

عرشیان افزود: در سال گذشته ۸۷۱ تاکسیران برای دریافت گواهی معاینه فنی به مرکز معاینه شهید رجایی مراجعه کردند که از این تعداد ۵۷۲ نفر در مرحله اول موفق به دریافت معاینه فنی شدند و ۲۹۹ نفر نیز با بر طرف کردن عیوب خودروهای خود، در مرحله دوم گواهی معاینه فنی را دریافت کردند.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد عامل مردودی تاکسی‌ها در مرحله اول آلایندگی و ۳۰ درصد بقیه به عواملی چون مشکل در سیستم ترمز، کمک فنر، انحراف محور و عیوب ظاهری مربوط بوده است.

این مسوول افزود: نرخ معاینۀ فنی در سال جاری ۴۷ هزار تومان است که بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی، تاکسی‌هایی که به مرکز معاینه فنی شهید رجایی مراجعه کنند، از یارانه برخوردار شده و فقط ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌پردازند.

قزوین دارای سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی در قزوین با پنج هزار راننده و کمک راننده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =