نخستین هنرستان تخصصی هنرهای اسلامی‌ایرانی کشور در مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- نخستین هنرستان تخصصی هنرهای اسلامی‌ایرانی کشور روز شنبه به صورت ویدئوکنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری، معاون رییس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش و وزیر امور اقتصادی و دارایی در مشهد افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در حاشیه آیین افتتاح این هنرستان به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات اجرایی ساخت این طرح آموزشی به نام شهید چراغچی، از سال ۱۳۹۷ آغاز شده بود که با ۲ هزار متر مربع زیربنا و هزار و ۷۲۲ مترمربع فضای آموزشی با اعتباری افزون بر ۴۴ میلیارد ریال ساخته شده است.

قاسمعلی خدابنده بیان کرد: این هنرستان با ظرفیت حدود ۳۰۰ دانش‌آموز و هنرآموز در چهار رشته تحصیلی شامل نگارگری، هنر آیینه‌کاری، کاشی‌سازی هفت‌رنگ و تراش‌سنگهای قیمتی فعالیت می‌کند.

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را دارد.  

اسحاق جهانگیری که در سفر یکروزه خود به مشهد توسط وزیران آموزش و پرورش و امور اقتصادی و دارایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و همچنین تعدادی از معاونان وزیران همراهی می‌شود.  

علاوه بر زیارت بارگاه نورانی حضرت امام رضا(ع)، حضور در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، افتتاح چند طرح عمران شهری و دیدار با نخبگان استان از اهم برنامه‌های سفر اعضای هیات دولت به مشهد مقدس است.  

معاون اول رییس‌جمهوری همچنین با تولیت آستان قدس رضوی دیدار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =