توفیقات استان همدان در جهش تولید و مقابله با کرونا بسیار چشمگیر است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: حمایت قاطع از تولیدکنندگان در راستای جهش تولید و مقابله جدی با کرونا و پیشگیری از همه گیری ویروس برای حفظ سلامت مردم، اولویت‌های اصلی مدیران اجرایی استان در سال ۹۹ بود که نتیجه آن در سایه وحدت و همدلی و پرهیز از حاشیه،کسب موفقیت و دستاوردهای بسیار بزرگ و چشمگیر است.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز شنبه در نخستین جلسه شورای اداری استان همدان در سال ۱۴۰۰ که با حضور نماینده ولی در استان، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن شهدای استانداری برگزار شد، افزود: سال گذشته در راستای تحقق شعار محوری «جهش تولید» بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در استان همدان اجرا شد که هشت هزار میلیارد تومان آن توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری و اجرایی شده است.

سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای جهش تولید

وی با اشاره به اینکه این حجم از سرمایه گذاری نشانه موفقیت چشمگیر مدیران و خادمان مردم در استان همدان است، اظهار داشت: همچنین یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه نیز در حوزه برق استان همدان اجرایی شده که در یک نمونه برای نیروگاه ۵۵۰۰ مگاواتی ملایر پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان در سطح استان سرمایه گذاری شد، تصریح کرد: این میزان سرمایه گذاری برای اجرای ۶۳ پروژه بزرگ در راستای تحقق جهش تولید صرف شد.

شاهرخی اظهار داشت: این پروژه‌ها با هدف رشد و توسعه همه جانبه و پایدار استان در بخش های رونق تولید، اشتغال، تامین و توسعه زیرساخت های رفاهی، بهداشتی و خدماتی طراحی و در حال اجراست.

استاندار همدان گفت: از مجموع پروژه های بزرگ استان همدان ۲۷ درصد در بخش کشاورزی، ۴۰ درصد در عرصه صنعت و معدن، ۱۶ درصد در بخش گردشگری و ۱۷ درصد نیز در بخش خدمات هستند.

شاهرخی تصریح کرد: براساس برنامه عملیاتی و سند توسعه استان، سالانه پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تعهد شده که براساس آخرین آمارها، سال ۹۹ تنها در حوزه ایجاد و توسعه فرصت های شغلی بیش از  هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. 

او افزود: این میزان سرمایه گذاری منجر به ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی طی یکسال اخیر در سطح استان همدان شده که اقدامی بزرگ و ارزشمند است.

استاندار همدان با تاکید بر ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی و گردشگری استان تصریح کرد: در سال جدید با تاسی از منویات رهبر فرزانه انقلاب برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» تلاش می‌کنیم.

او منطقه ویژه اقتصادی «جهان آباد» به وسعت هزار و ۱۰۰ هکتار و برخوردار از زیرساخت‌های برق، آب و گاز را آماده سرمایه‌گذاری دانست و افزود: در شهرستانها نیز، اراضی خوب و مطلوبی تحت عنوان شهرکهای صنعتی برای اجرای پروژه های تولیدی و اقتصادی آماده سازی شده است.

استاندار همدان گفت: ۱۲۰ واحد راکد این استان با تلاش و حمایت مسوولان و مدیران اجرایی در سال گذشته، احیا و با رونق فعالیت ها به چرخه تولید بازگشتند، احیای واحدهای تعطیل و نیمه فعال همواره و براساس سیاست های محوری دولت تدبیر و امید و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، مورد تاکید مجموعه مدیریتی استان قرار دارد.

وی اظهار داشت: یکی از محوری ترین اولویت های مدیران اجرایی استان همدان در سال جاری، شناسایی موانع تولید و تلاش برای رفع آنها و احیای فرآیند کار و تولید واحدهای راکد و نیمه فعال است.

شاهرخی، همدان را استانی پویا دانست که در سایه سرمایه گذاری های عظیم و تلاش مدیران و همراهی نمایندگان به یک کارگاه بزرگ عمران و آبادانی تبدیل شده، گفت: جذب سرمایه گذاران جدید در حوزه تولید، پشتیبانی از واحدهای فعال، احیا و راه اندازی واحدهای راکد، تعیین تکلیف واحدهای تعطیل از مهم ترین برنامه های مدیریت اجرایی استان در سال جاری است.

استاندار همدان خواستار همراهی بانک ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی شد و افزود: واحدهایی که به تملک بانک ها درآمده نباید در اختیار آنها بماند بنابراین باید زمینه واگذاری آن به بخش خصوصی یا مالک اولیه فراهم شود.

شاهرخی اظهار داشت: برای توسعه هدفمند استان، سند توسعه ۳ ساله با افق بلندمدت و براساس یک کار علمی و کارشناسی تدوین شده که در شان دیار تاریخی و تمدن ساز هگمتانه است.

وی با اشاره به تدوین برنامه سه ساله توسعه استان همدان، افزود: تمام طرح ها و فعالیت های عمرانی و اقتصادی استان در دو سال گذشته بر اساس این سند انجام شده و تلاش ها به نحوی است که اقدامات انجام شده بیش از تعهد و پیش بینی سند است.

استاندار همدان در ادامه تصریح کرد: حمایت از تولید در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال و همچنین سیاست های محوری دولت و همچنین مقابله موثر و جدی با ویروس کرونا اولویت کار مدیران اجرایی استان در سال ۱۴۰۰ است که این مهم را نیز همچون سال قبل در سایه وحدت و همدلی و استفاده از تمامی ظرفیت های اجرایی، حمایت و همراهی نماینده ولی فقیه و همچنین همکاری مطلوب نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به موفقیت های استان همدان در زمینه مقابله با ویروس کرونا گفت: باید از تلاش و فداکاری شبانه روزی کادر بهداشت و درمان استان که در خط مقدم مقابله با این ویروس منحوس هستند به صورت ویژه تقدیر و تشکر کنیم.

همدان آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند است

استاندار همدان همچنین به برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میاندوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: استان همدان از اینک خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند و با حضور حداکثری مردم آماده کرده است.

شاهرخی افزود: مجریان انتخابات بدون توجه به گرایش های شخصی و سیاسی تنها مکلف به اجرای دقیق قانون و صیانت از رای و نظر مردم هستند.

وی تاکید کرد: ملت فهیم و بابصیرت ایران اسلامی همچون ادوار گذشته با حضور پرشور و آگاهانه خود در انتخابات ۱۴۰۰ حماسه دیگری را در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی خلق خواهند کرد.

شاهرخی افزود: در همین ارتباط مردم استان همدان نیز همپای سایر هموطنان با حضور حماسی در پای صندوق های رای، برگ زرین دیگری را به افتخارات خود در حمایت و پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی اضافه می کنند.

وی تصریح کرد: به طور قطع مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی برای ایفای نقش و مداخله در اداره امور کشور و ترسیم مسیر رشد و توسعه ایران اسلامی، حضوری حداکثری و هوشمندانه برای انتخاب اصلح ترین فرد در انتخابات ریاست جمهوری خواهند داشت. 

به گفته وی، حضور گسترده، پرشور، آگاهانه و حداکثری مردم در انتخابات پیش رو علاوه بر اعلام و اثبات مقبولیت و مشروعیت بالای نظام، بار دیگر توطئه ها و ترفندهای استکبار جهانی علیه ایران اسلامی را نقش بر آب خواهد کرد.

استاندار همدان گفت: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های انحام شده بین مجریان و ناظران انتخابات، شرایط برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با حضور پرشور و حداکثری مردم در این استان فراهم شده است.

شاهرخی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، تاکید کرد: لازمه حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم کردن زمینه رقابت همه جانبه در انتخابات است بنابراین به اعضای هیات های اجرایی تاکید شده تا با رعایت انصاف، قانون و مقررات زمینه این رقابت را فراهم کنند.

تاکید استاندار همدان بر لزوم ارتباط و تعامل گسترده مدیران با رسانه ها 

استاندار همدان در ادامه صحبت های خود با اشاره به لزوم تببین درست و دقیق خدمات نظام و دولت به مردم با هدف تقویت روحیه امید و خودباوری در جامعه، بر ارتباط مطلوب و موثر مدیران دستگاههای اجرایی استان با رسانه ها  به منظور بیان خدمات انجام شده و دستاوردهای حاصله در استان برای تامین رفاه و آسایش مردم تاکید کرد.

وی افزود: مدیران باید از ظرفیت رسانه ها در راستای امر خطیر اطلاع رسانی به مردم و امیدآفرینی در جامعه به خوبی استفاده کنند و برهمین اساس بر ارتباط و تعامل هرچه بیشتر مدیران اجرایی استان با رسانه ها در سال ۱۴۰۰ تاکید جدی داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =