۱۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84282482
۰ نفر

برچسب‌ها

لغو حمل مشعل المپیک در شهر اوزاکای ژاپن

تهران- ایرنا- براساس اعلام فرماندار شهر اوزاکا در ژاپن، با توجه به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، حمل مشعل المپیک در مسیرهای عمومی این شهر اجرا نمی‌شود.

به گزارش ایرنا، حمل مشعل المپیک ۲۰۲۰ توکیو از پنجم فروردین‌ماه امسال از مرکز آموزش ملی، جی-ویلیچ، در استان فوکوشیما آغاز شد  و امروز با گذشت ۱۰ روز هیروفومی یوشیمورا فرماندار اوزاکا بدون اشاره به محل‌ها و مسیرهای حمل مشعل به خبرنگاران گفت: برای حاملان مشعل ابراز تاسف می‌کنیم اما مراسم حمل مشعل را در جاده‌های عمومی در شهر اوزاکا انجام نخواهیم داد.

وی ادامه داد: در صورت وجود گزینه‌های دیگر، با کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰ مذاکره خواهیم کرد.

این اظهارات یک روز پس از اعلام لغو مراسم حمل مشعل بدلیل پاندمی فراگیر کووید۱۹در اوزاکا بیان شد. 

تامایو ماروکاوا وزیر المپیک ژاپن، با ابراز حمایت از این اقدام اعلام کرد پیشنهاد لغو مراسم از سوی فرمانداری اوزاکا بدلیل نیاز به مهار شیوع عفونت منطقی است. اما سیکو هاشیموتو، رئیس کمیته سازماندهی توکیو ۲۰۲۰ به خبرنگاران گفت که سرنوشت مراسم حمل مشعل در بخش اوزاکا همچنان درحال بررسی است.

هاشیموتو در این خصوص گفت: مایلیم دراولین فرصت به نتیجه برسیم، اما صحبت‌ها همچنان ادامه دارد.

بر اساس برنامه ریزی قرار است این مشعل ۱۱ اردیبهشت‌ماه به اوکیناوا برسد و بعد از عبور از شهرهای ناگازاکی، فوکوکا، هیروشیما و کیوتو در ۲۳ خرداد وارد هوکایدو شود.

حمل امدادی مشعل المپیک ۱۲۱ روز به طول خواهد انجامید و در روز ۲۳ ماه ژوئیه (یکم مرداد ۱۴۰۰) در روز برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک در ورزشگاه ملی توکیو پایان خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =