فرماندار مهریز: تامین اجتماعی حلقه‌ تولید و اشتغال است

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: تامین اجتماعی یکی از حلقه‌های موثر تولید و اشتغال در سال‌جاری و تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایرنا، رضا زارع زاده مهریزی روز شنبه در نشست با مسوول و کارکنان تامین اجتماعی شهرستان به نامگذاری امسال اشاره کرد و افزود: باید این اداره با همکاری سایر نهادها با بررسی موضوع تولید و اشتغال زمینه‌ساز شعار سال‌جاری باشد.

وی با بیان اینکه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده تمام تلاش خود را برای تحقق شعار سال به کار خواهیم گرفت اظهار کرد: تحقق شعار سال مربوط به یک اداره و نهاد نیست و همه باید در قبال آن احساس وظیفه کنند.

این مسوول تصریح کرد: تامین‌اجتماعی نقش محوری در شعار سال و  پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری دارد و باید با برنامه‌محوری در راستای استیفای حقوق هر ۲ قشر کارگر و کارفرما و ارتقا خدمت‌رسانی به آنها تلاش کند که رسالتی قانونی و ملی است.

زارع زاده مهریزی بیان کرد: نقشه‌راه مردم و مسوولان در سال‌جاری همکاری در تولید و اشتغال و تحقق نامگذاری است که بر اساس نیاز کشور مطرح شده و همه نهادها و تشکل‌ها در کنار هم برای اجرای آن از هیچ کوششی در شهرستان دریغ ندارند.

 رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در استان یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

همچنین از حدود ۵۵۰ معدن استان، پنج مورد در مقیاس بزرگ ملی قرار دارد و بقیه در حد متوسط و کوچک است و از میان معادن ملی می توان به سنگ آهن چادرملو اردکان، زغال سنگ بافق( ۲ معدن)، سرب و روی مهدی آباد مهریز و اورانیوم ساغند اشاره کرد و ذخیره قطعی مجموع معادن استان حدود ۲ میلیارد تن تخمین زده می شود.

در یزد بیش از ۵۰ نوع اندیس معدنی وجود دارد و به همین دلیل چهارمین استان توسعه یافته صنعتی و از لحاظ تنوع معدنی دومین استان کشور است و  این منطقه به دلیل واقع شدن در مرکز ایران و فرو افتادگی کویر مرکزی و وجود چند گسل فعال، بستر ذخایر معدنی متعددی است که وجود این معادن مزیتی برای استان هست.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =