۲۵۲ هزار بازدید نوروزی از اماکن گردشگری فارس انجام شد

شیراز-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در نوروز امسال ۲۵۲ هزار و ۲۱۹ بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری این استان ثبت شده است.

مصیب امیری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن بیان اینکه جاذبه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در ۱۳ فروردین ماه جاری تعطیل بوده است،افزود:ثبت این آمار  از ۲۵ اسفندماه ۹۹ تا ساعت ۲۴ دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینکه آمارهای نوروزی امسال به دلیل تعطیلی اماکن گردشگری فارس در نوروز ۱۳۹۹ با مدت مشابه نوروز ۹۸ مقایسه می شود،ادامه داد: در مدت مشابه نوروز ۹۸ یک میلیون و ۱۳۲ هزار بازدید از مجموعه های تاریخی و فرهنگی این استان انجام شد.

وی اضافه کرد: مقایسه آمار بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در نوروز ۱۴۰۰ در مقایسه با نوروز ۹۸ نشان از کاهش ۷۸ درصدی تعداد بازدیدها در نوروز ۱۴۰۰ دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس بیان کرد: تمام بازدیدهای نوروزی امسال با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شد و به دلیل رعایت این موارد ساعات بازدید نیز در ایام نوروز ۱۴۰۰ افزایش یافت.

امیری گفت: ۲۲ هزار تخت رسمی در اماکن اقامتی استان فارس وجود دارد که در نوروز ۱۴۰۰ کمتر از ۵۰ درصد این تخت ها بصورت روزانه اشغال شد.

وی اظهار داشت: پربازدیدترین اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در نوروز ۱۴۰۰ به ترتیب مجموعه حافظیه، سعدی ،تخت جمشید، مجموعه زندیه و پاسارگاد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha