کنترل و پایش سلامت ۹۴ هزار مسافر نوروزی توسط هلال‌احمر در مرزها

تهران - ایرنا - سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از کنترل و پایش سلامت ۹۴ هزار و ۶۸۱ مسافر نوروزی توسط امدادگران هلال‌احمر در ۳۳ مرز رسمی شامل زمینی، هوایی و دریایی خبر داد.

محمدحسن قوسیان مقدم روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام آخرین آمار اجرای طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور از روز ۲۰ اسفند سال گذشته تا ساعت هشت روز چهاردهم فروردین ماه افزود:در ۲۴ روز گذشته ۱۷ هزار و ۵۳۷ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران هلال احمر در در مبادی مرزی رسمی کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۶ هزار و ۲۲۷ نفر تست PCR برای مسافران مشکوک به کرونا انجام شده که ۳۵ نفر در این مدت در قرنطینه موقت (۲۸ نفر در قرارگاه سپاه در مرز مهران و هفت نفر در مرز میرجاوه) قرار گرفتند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در این مدت اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر ۴۱ هزار و ۶۰ بروشور و ۵۱ محتوای آموزشی میان مسافران توزیع کردند.

قوسیان مقدم توضیح داد: طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور در حال اجراست و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

وی گفت: اکنون نیروهای داوطلب هلال احمر در مبادی ورودی شامل مرز زمینی توردوز، جلفا و مرز هوایی فرودگاه شهید مدنی در استان آذربایجان شرقی، مرزهای زمینی بازرگان، رازی، سرو، تمرچین و مرز هوایی فرودگاه شهید باکری در استان آذربایجان غربی، مرز هوایی فرودگاه شهید بهشتی در استان اصفهان، مرز زمینی شهید سلیمانی در استان ایلام، مرز هوایی فرودگاه امام خمینی(ره) در استان تهران، مرز زمینی ماهیرود در استان خراسان جنوبی، مرز زمینی دوغارون و مرز هوایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد در استان خراسان رضوی، مرزهای زمینی شلمچه و چذابه و مرز دریایی خرمشهر در استان خوزستان، مرز زمینی میلک، میرجاوه و ریمدان در استان سیستان و بلوچستان، مرزهای هوایی فرودگاه های شهید دستغیب و لار در استان فارس، مرز زمینی باشماق در استان کردستان، مرزهای زمینی خسروی و پرویزخان در استان کرمانشاه، مرز هوایی فرودگاه گرگان در استان گلستان، مرز زمینی آستارا در استان گیلان و مرز هوایی شهدای پرواز ۶۵۵، قشم، کیش و مرزهای دریایی بندر شهید باهنر، بندرلنگه و کیش در استان هرمزگان در قالب گروه‌های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه‌های پنج نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می‌شوند تست سریع کرونا می گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه‌های پیش بینی شده ارجاع می‌شوند.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۲ هزار و ۸۷۶ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.  
در هفته های اخیر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا به شکل نگران کننده ای پایین آمده، شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و افزایش سفرها و دورهمی ها نیز به روند افزایش شیوع کرونا در کشور دامن زده به طوری که روز گذشته تعداد جانباختگان روزانه این بیماری دوباره سه رقمی شد و به رقم ۱۱۷ نفر رسید.
تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در کشور نیز رو به افزایش است و بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت اکنون ۴۶ شهرستان قرمز و ۱۱۹ شهرستان نارنجی هستند.

مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha